Olsztyn. Kierowca osobówki wjechał w tramwaj. Całe zdarzenie zostało nagrane! [WIDEO]

i

Autor: KMP Olsztyn Olsztyn. Kierowca osobówki wjechał w tramwaj. Całe zdarzenie zostało nagrane

Olsztyn. Kierowca osobówki wjechał w tramwaj. Całe zdarzenie zostało nagrane! [WIDEO]

2022-10-27 12:19

Przez ponad godzinę całkowicie wstrzymany był ruch tramwajowy w rejonie stacji paliw przy ul. Sikorskiego w Olsztynie. Wszystko przez kierowcę samochodu osobowego, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu tramwajowi. Całe zdarzenie zostało nagrane przez miejski monitoring.

Zderzenie osobówki z tramwajem w rejonie stacji paliw przy ulicy Sikorskiego w Olsztynie

Niebezpieczne zdarzenie drogowe miało miejsce w środę (26 października) po godzinie 18.00 na torowisku w rejonie stacji paliw przy ulicy Sikorskiego. Samochód osobowy zderzył się z tramwajem.

— Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą tego zdarzenia był 65-letni kierujący osobowym fordem, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej ze stacji paliw, nie zachował szczególnej ostrożności i w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z prawej strony tramwajowi doprowadził do zderzenia. W chwili zdarzenia tramwajem podróżowało około 30 pasażerów – żaden z uczestników kolizji drogowej nie odniósł obrażeń. Zarówno kierujący osobowym fordem, jak i 51-letnia motornicza byli trzeźwi — poinformował podkom. Rafał Prokopczyk z zespołu prasowego olsztyńskiej policji.

Olsztyn. Samochód wjechał w tramwaj. Wszystko się nagrało

Na miejscu zdarzenia, poza patrolem policji został zadysponowany nadzór ruchu oraz pracownicy techniczni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie w celu usunięcia usterki tramwaju, po to, aby pojazd mógł bezpiecznie zjechać do zajezdni. Do usunięcia uszkodzonego auta osobowego wezwano holownik. Utrudnienia w ruchu tramwajów trwały przez ponad godzinę.

Kierowca osobówki stracił prawo jazdy

Policjanci pracujący na miejscu kolizji drogowej zdecydowali o zatrzymaniu kierowcy prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego od uszkodzonego pojazdu. Sporządzona ze zdarzenia drogowego dokumentacja, razem z wnioskiem o ukaranie zostanie przesłana do sądu, który zdecyduje o dalszych konsekwencjach spowodowania poważnej kolizji drogowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE