Olsztyn: Czy można spacerować po plaży nad jeziorem Ukiel?

2020-04-01 11:37 agada
Plaża Ukiel w Olsztynie
Autor: Agnieszka Adamowicz

Czy można spacerować po plaży przy jeziorze Ukiel w Olsztynie? Według najnowszych obostrzeń, od środy 1 kwietnia obowiązuje zakaz korzystania z parków, bulwarów, ale również plaż. Za złamanie tego zakazu grozi wysoka kara pieniężna.

Olsztyn: Czy można wejść na plażę Ukiel?

Zgodnie z rozporządzeniem rządu dotyczącym nowych obostrzeń, plaża Ukiel w Olsztynie jest zamknięta. Nie możemy więc wybrać się na spacer brzegiem jeziora czy wejść na molo. Wszystkie osoby, które próbują dostać się na teren plaży, są proszone o opuszczenie tego miejsca.

- Co jakiś czas emitowane są komunikaty głosowe, w których ośrodek informuje o zakazie przebywania na plaży Ukiel i zwraca się z prośbą o powrót do domu. Nasz pracownik, który jest na dyżurze, jeżeli zauważy kogoś na plaży, podchodzi do tych osób - zachowując wszelkie środki ostrożności - i zwraca uwagę, by opuścili to miejsce. Dodatkowo na Ukielu mamy też posterunek policji, dzięki czemu policja również pomaga patrolować okolicę. - informuje Zbigniew Szymula, rzecznik prasowy OSiR w Olsztynie.

Wysokie kary za wejście do parków, bulwarów i na plażę

Zakaz obejmuje nie tylko plaże, ale również parki, bulwary, promenady. Od środy nikt nie ma wstępu na teren tych obiektów. Za złamanie zakazu grozi kara od 5 do 30 tys. złotych kary. Na oficjalnej stronie rządu możemy przeczytać:

"Wprowadzamy także do odwołania zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, czy ogródków jordanowskich. Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do gromadzenia się ludzi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie."

Należy unikać miejsc, gdzie gromadzą się ludzie i nie narażać się na ryzyko zachorowania. Ostatnie doświadczenia pokazują, że lasy to niestety miejsca, w których dochodzi do gromadzenia się wielu osób, a tym samym zwiększenia szans na zakażenie.

KoronawirusRaport: Olsztyn 31.03
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE