Członkowie gangu współpracowali z pseudokibicami. Siedem osób aresztowanych [FOTO, WIDEO]

2021-06-18 8:50

Kolejne uderzenie w gang powiązany z pseudokibicami jednego z klubów sportowych. Podczas akcji policjanci zatrzymali podejrzanych i zabezpieczyli dwie jednostki broni, maczety oraz narkotyki. Siedem osób zostało tymczasowo aresztowanych. Śledztwo jest rozwojowe i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Według ustaleń funkcjonariuszy członkowie gangu od co najmniej roku zajmowali się przestępczością narkotykową. Wówczas to, mogli wprowadzić do nielegalnego obrotu kilkadziesiąt kilogramów różnych środków odurzających i substancji psychotropowych. Obszar ich działania objął województwo warmińsko-mazurskie i mazowieckie.

Do pierwszego uderzenia w gang doszło w styczniu 2021 roku, kiedy to zatrzymano 4 podejrzanych i zabezpieczono amfetaminę i marihuanę. Z kolei w marcu 2021 roku policjanci zatrzymali 2 podejrzanych, przejmując mefedron i marihuanę. Jeden z podejrzanych chcąc uniknąć zatrzymania, uderzył w radiowóz, który blokował mu wyjazd, a następnie zaczął uciekać pieszo. Wówczas to, policjanci użyli broni wobec podejrzanego raniąc go, a następnie zatrzymując. Ten mężczyzna wciąż pozostaje w areszcie. Podczas działań na poczet przyszłych kar zabezpieczono od podejrzanych 2 samochody oraz pieniądze.

Członkowie gangu współpracowali z pseudokibicami

W poniedziałek (14 czerwca) policjanci z Zarządu w Olsztynie i w Białymstoku CBŚP, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Olsztynie przeprowadzili kolejne działania w województwie warmińsko-mazurskim oraz mazowieckim. Między innymi na terenie gminy Lidzbark Warmiński, gdzie policjanci z tamtejszej komendy wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP, na podstawie postanowienia olsztyńskiej prokuratury, zatrzymali 28-latka i ujawnili przy nim amfetaminę oraz susz marihuany.

- W efekcie tych działań zatrzymano 10 osób, a 3 podejrzanych doprowadzono z aresztu śledczego. W trakcie akcji policjanci zabezpieczyli amfetaminę, kokainę, mefedron, marihuanę, tabletki ecstasy, maczety, 2 jednostki broni - informuje biuro prasowe KWP w Olsztynie.

CZYTAJ TEŻ: Stwarzał ZAGROŻENIE TERRORYSTYCZNE w Polsce. Palestyńczyka zatrzymano w Olsztynie

W Prokuraturze Rejonowej Olsztyn-Północ w Olsztynie podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jedna jest podejrzana o kierowanie tą grupą. Dodatkowo zatrzymani są podejrzani o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu 7 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Śledztwo jest rozwojowe i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE