Olsztyn. Bilety komunikacji miejskiej można kupić w nowej aplikacji. Sprawdź szczegóły!

2021-06-10 14:15 agada
Komunikacja miejska w Olsztynie. Bilety kupimy także w aplikacji zBiletem
Autor: pexels.com/ zdjęcie ilustracyjne Komunikacja miejska w Olsztynie. Bilety kupimy także w aplikacji zBiletem

Bilety na przejazdy olsztyńską komunikacją miejską jeszcze bardziej dostępne. Pasażerowie mogą kupować przejazdówki na kolejnej z platform - zBiletem. Aplikacja mobilna jest darmowa i funkcjonuje na smartfonach z systemem Android oraz iPhone. Za jej pośrednictwem można kupić każdy rodzaj biletu.

Pasażerowie olsztyńskich tramwajów i autobusów mogą kupować bilety w puntach obsługi klienta, stacjonarnych i mobilnych biletomatach, w aplikacjach mobilnych lub zapisywane bezpośrednio na kartę płatniczą. Do tej listy właśnie dołączyła kolejna nowość! Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu nawiązał współpracę z platformą zBiletem, która działa już w kilkudziesięciu polskich miastach. Za jej pośrednictwem można kupić każdy rodzaj biletu olsztyńskiej komunikacji miejskiej.

- Bilety okresowe imienne można kupić w popularnym sklepie internetowym, a pozostałe bilety jednorazowe i krótkookresowe bezpośrednio w aplikacji mobilnej - wyjaśnia Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. - W aplikacji zBiletem można płacić kartą, Blikiem a także Google Pay i Apple Pay w zależności od platformy. W sklepie internetowym dostępne są też płatności przelewem, a nawet płatność odroczona.

Aplikacja mobilna jest darmowa i funkcjonuje na smartfonach z systemem Android oraz iPhone.

Raport z anteny 09.06, godz.10

Poza nową platformą, bilety komunikacji miejskiej można kupować w dotychczas funkcjonujących serwisach: moBilet i SkyCash. Dzięki aplikacji mPay przejazdówki można zapisać bezpośrednio na karcie płatniczej, w smarfonie z funkcją NFC czy smatwatchu. Do kupna biletu można też wykorzystać elektroniczną portmonetkę Olsztyńskiej Karty Miejskiej lub zapisać w OKM długookresowy bilet.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE