Olsztyn. Będą zmiany w pracy sygnalizacji świetlnej. Powodem rozbudowa torowiska

2021-07-27 12:36
Olsztyn. Będą zmiany w pracy sygnalizacji świetlnej. Powodem  rozbudowa torowiska
Autor: pixabay.com Na 3 skrzyżowaniach na Jarotach od 31 lipca zmieni się tryb pracy sygnalizacji

Wykonawca rozbudowy infrastruktury tramwajowej w Olsztynie z fazy przygotowań, przechodzi do fazy robót. Oznacza to początek zmian w organizacji ruchu i większe problemy z płynną jazdą. Zamknięte zostaną fragmenty dwóch ważnych ulic. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu przygotowuje się natomiast do zmiany harmonogramu sygnalizacji świetlnej na niektórych skrzyżowaniach w mieście. Więcej o tym w materiale poniżej.

Przełom lipca i sierpnia to czas dużych zmian na ulicach Olsztyna. W nocy z soboty 31 lipca, na niedzielę 1 sierpnia zamknięte zostaną fragmenty dwóch ulic, otwarte natomiast będą objazdy przez były poligon oraz Brzeziny, do centrum. Na skrzyżowaniu Sikorskiego/Pstrowskiego kierowcy również pojadą inaczej. Na tym nie koniec nowości. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu poinformował, że od 31 lipca zmieni się harmonogram czasów pracy sygnalizacji świetlnych na trzech skrzyżowaniach na osiedlu Jaroty.

Igrzyska TOKIO 2020. Dyscypliny, które można trenować samemu | ESKA XD - Fit vlog #27

Chodzi o skrzyżowania: Witosa/Kanta, Witosa/Janowicza oraz Płoskiego/Dorantta-mówi Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. Wydłużenie czasu pracy sygnalizacji w trybie trójkolorowym ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i zmniejszenie ryzyka kolizji. Związane jest to z utrudnieniami w ruchu wraz z rozpoczęciem prac przy budowie torowiska. Przewidujemy zwiększenie ruchu na ulicach Witosa oraz Płoskiego – dodaje Koronowski.

Posłuchaj: rzecznik olsztyńskiego ZDZiT-u o tym gdzie i jak zmieni się tryb pracy sygnalizacji świetlnej

Żółte pulsujące krócej

Od soboty 31 lipca sygnalizacje będą pracowały w następujący sposób:

  • skrzyżowania ulic Witosa/Kanta oraz Witosa/Janowicza: poniedziałek - niedziela: 4.15 – 23.45 -TRYB TRÓJKOLOROWY , W POZOSTAŁYCH GODZINACH TRYB ŻÓŁTY PULS
  • skrzyżowanie ulic Płoskiego/Dorantta: poniedziałek - piątek: 6.00 – 21.00, sobota: 7.30-21.00, niedziela: 9.00 – 21.00 - TRYB TRÓJKOLOROWY, W POZOSTAŁYCH GODZINACH TRYB ŻÓŁTY PULS .

Rozbudowa torowiska - jazda po nowemu

Przełom lipca i sierpnia to czas dużych zmian na ulicach Olsztyna. Kierowcy muszą liczyć się między innymi z zamknięciem fragmentów Alei Piłsudskiego i ulicy Wilczyńskiego oraz zmianą na Alei Sikorskiego (pojawi się tam dodatkowy lewoskręt w Pstrowskiego kosztem jednego z pasów do jazdy na wprost). Z kolei dojeżdżający autobusami komunikacji miejskiej z Jarot do centrum powinni przygotować się na przeniesienie pętli na Pieczewie i uruchomienie tymczasowej linii autobusowej. Wykonawca przygotował dla kierowców objazd przed dawny poligon do ulicy Pstrowskiego i obwodnicy. Kierowcy ponownie będą mogli też korzystać ze skrótu z Osiedla Generałów przez Brzeziny, ulicami Szostkiewicza i Kalinowskiego (tylko jeden kierunek-do centrum). Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE