Nowa usługa w szpitalu dziecięcym. Osobom ze szczególnymi potrzebami pomoże asystent

2021-05-08 7:00 PAP. agada
Olsztyn. Asystent osoby ze szczególnymi potrzebami. To nowa usługa w szpitalu dziecięcym
Autor: pexels.com Olsztyn. Asystent osoby ze szczególnymi potrzebami. To nowa usługa w szpitalu dziecięcym

W olsztyńskim wojewódzkim szpitalu dziecięcym utworzono stanowisko asystenta osoby ze szczególnymi potrzebami. Funkcję tę pełni Pani Magda Jabłonowska, której zadaniem jest udzielanie niezbędnej pomocy na terenie placówki, m.in. pomocy w poruszaniu się.

Stanowisko asystenta osoby ze szczególnymi potrzebami w olsztyńskim szpitalu dziecięcym utworzono po to, by pomóc pacjentom i ich rodzinom w poruszaniu się po placówce i załatwianiu tam zarówno spraw formalnych, jak i logistycznych.

Do zadań asystenta należy m.in. pomoc w skutecznym zarejestrowaniu się na wizytę lekarską lub załatwieniu sprawy innego rodzaju na terenie szpitala, pomoc w poruszaniu się po szpitalu, zapewnienie tłumaczenia w języku migowym, pomoc w ubieraniu się i rozbieraniu, pomoc w dotarciu z parkingu przyszpitalnego do punktu docelowego.

Asystentką osób ze szczególnymi potrzebami została Magdalena Jabłonowska, z którą wszyscy potrzebujący pomocy mogą umawiać się pod nr tel. 89 539 32 12 (w dni robocze w godz. 7.00-14.35) lub e-mailowo: asystentpacjenta@wssd.olsztyn.pl.

Raport z anteny 07.05, godz.10

Utworzenie stanowiska asystenta osoby ze szczególnymi potrzebami było możliwe po otrzymaniu grantu Ministerstwa Zdrowia w ramach programu Dostępność Plus dla Zdrowia.

- W ramach tego programu dostosowana do standardów dostępności zostanie znaczna część przychodni specjalistycznej (przebudowa oraz wyposażenie w cyfrowe narzędzia komunikacji – system informacyjny, kolejkowy i przywoławczy). Projekt zakłada też m.in. szkolenia personelu z zakresu komunikacji z osobami ze szczególnymi potrzebami, kurs języka migowego i zakup jednolitych uniformów dla personelu ułatwiających identyfikację wykonywanego zawodu - poinformował szpital dziecięcy w mediach społecznościowych.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE