Kortowo znów zaczyna tętnić życiem

i

Autor: Michał Orłowski Biuro Mediów i Promocji UWM Studenci już pojawiają się w akademikach UWM-u

Kortowo

Olsztyn. Akcja „Czyste Kortowo” na kampusie UWM

2023-03-23 17:01

W najbliższy weekend na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim rusza akcja „Czyste Kortowo”, której celem jest posprzątanie Jeziora Kortowskiego. Każdy może przyjść i pomóc w niedzielnych porządkach.

W Olsztynie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w niedzielę odbędzie się akcja „Czyste Kortowo”. Jest to inicjatywa Mazury PTTK podlegająca pod ogólnopolskie działania „Operacja Czysta Rzeka” i chodzi w niej o sprzątanie Jeziora Kortowskiego oraz okolic. Akcja rozpoczyna się o 9:30 na Plaży Kortowskiej i potrwa kilka godzin.

- Tam będę ja ze sprzętem naszym służbowym, czyli z kajakami i łódkami kanu. Pojawi się też straż pożarna jako zabezpieczenie. Sporo osób się zapisało, ponad 30 mam na liście zarejestrowanych, także fajna ekipa się zbiera i będziemy całą okolice Jeziora Kortowskiego sprzątać. Jeżeli ktoś chciałby dołączyć, oczywiście zapraszamy. Rękawiczki i worki na śmieci na pewno znajdą się dla każdego - mówi Michał Bęczkowski z Mazury PTTK.

Posłuchaj: Michał Bęczkowski z Mazury PTTK opowiada o akcji "Czyste Kortowo"

Quiz. Co wiesz o ciastkach i ciasteczkach?

Pytanie 1 z 10
Ciasto, którego głównym składnikiem są jabłka to:

Dodatkowo w sobotę odbędzie się sprzątanie rzeki Łyny. Akcja rozpocznie się na Brzezinach o godzinie 10. Tam zostaną zwodowane kajaki, którymi uczestnicy ruszą do elektrowni wodnej „Łyna” w Lesie Miejskim. Oprócz tego będzie też grupa pieszych, która przejdzie Łynostradą.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE