Olimpijski Stadion Rugby w Olsztynie z szansą na kontynuację prac [AUDIO]

2021-04-19 22:54

Rugbyści z Warmii i Mazur podjęli olbrzymie wyzwanie budowy Olimpijskiego Stadionu Rugby. Napotkali jednak na olbrzymie przeszkody. Stawiając trybunę, natrafili na poniemieckie dreny, które uniemożliwiają kontynuację prac. Komplikacje oznaczają znaczny wzrost kosztów inwestycji, a jej główne finansowanie pochodzi z OBO. Pojawiła się jednak szansa na wyjście z sytuacji.

Sekrety gwiazd walczących w FAME MMA | ESKA XD - Hotplota #20

Obiekt, na którym swoje mecze od lat rozgrywają rugbyści zyskuje nowe życie. Realizowanym właśnie etapem jest powstanie trybuny na 460 miejsc oraz biura zawodów. Jedno z kluczowych zadań niedawno napotkało jednak nieoczekiwane problemy:

Podczas prac odkryte zostały trzy powojenne dreny, które zalewają teren i nie można prowadzić dalszych prac - wyjaśnia pomysłodawca zadania, prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby, Henryk Pach. - Dreny nie figurowały w żadnych wykazach i jest to dla nas wszystkich duże zaskoczenie.

Aby móc wykonać dodatkowe prace, autorzy wniosku zwrócili się do prezydenta miasta z prośbą o przeniesienie części finansowania innego przygotowanego przez nich projektu. W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu ma bowiem powstać także edukacyjny ekotaras. Decyzję o budżetowych przesunięciach mają podjąć podczas kwietniowej sesji olsztyńscy radni – mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza. Niezależnie od tego przygotowane i złożone do Urzędu Marszałkowskiego zostały dwa wnioski o dofinansowanie obu projektów. Decyzja samorządu województwa zapadnie po przeanalizowaniu złożonej dokumentacji.

Posłuchaj: rzecznik UM Olsztyn Marta Bartoszewicz o stadionie przy ul. 15 Dywizji
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE