Ogromne zainteresowanie szkoleniem „Trenuj z wojskiem” w Giżycku! Wojsko przygotowało kolejne terminy

i

Autor: facebook/15 Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego Na zdjęciu uczestnicy szkolenia "Trenuj z wojskiem" w Giżycku

Szkolenia wojskowe

Ogromne zainteresowanie szkoleniem „Trenuj z wojskiem” w Giżycku! Wojsko przygotowało kolejne terminy

2023-04-01 11:29

Około stu cywilów weźmie udział w sobotę w Giżycku w szkoleniu w ramach trzeciej edycji akcji "Trenuj z wojskiem". W kolejnych tygodniach podobne zajęcia zaplanowano w kilku innych jednostkach wojskowych na Warmii i Mazurach.

Szkolenia „Trenuj z wojskiem”

Dobrowolne przeszkolenie odbywające się na terenie 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej jest pierwszym w regionie, które zorganizowano w ramach trzeciej edycji programu "Trenuj z wojskiem". Od 1 kwietnia do 22 lipca podobne zajęcia zaplanowano w 40 jednostkach wojskowych w kraju.

"Jest to propozycja skierowana szczególnie do osób, które interesują się wojskowością, ale też takich, które nie wiedzą, jak wygląda wojsko i chcą to sprawdzić. W ciągu ośmiu godzin jesteśmy w stanie przedstawić im to w pigułce" – powiedział oficer prasowy Ośrodka Zamiejscowego CWCR Olsztyn por. Przemysław Domanowski.

Dodał, że w Giżycku uczestnicy szkolenia będą mogli m.in. ćwiczyć strzelanie na symulatorze pola walki "Śnieżnik". Pod okiem doświadczonych instruktorów Wojska Polskiego poznają podstawy obsługi broni i elementy taktyki bojowej, zasady udzielania pomocy medycznej, technik survivalowych czy reagowania na sygnały alarmowe.

„Trenuj z wojskiem” 2023 w woj. warmińsko-mazurskim - terminy

Kolejne takie szkolenia dla cywilów 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana przeprowadzi 3 czerwca. Zajęcie będą też organizowały inne jednostki wojskowe z Warmii i Mazur:

  • 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej (15 kwietnia i 24 czerwca),
  • 1 Mazurska Brygada Artylerii w Węgorzewie (13 maja i 8 lipca),
  • 9 pułk rozpoznawczy w Lidzbarku Warmińskim (20 maja i 15 lipca),
  • 15 pułk przeciwlotniczy w Gołdapi (13 maja),
  • 9 batalion dowodzenia w Olsztynie (27 maja i 22 lipca).

Szkolenie „Trenuj z wojskiem” – zapisy

Do udziału w szkoleniu mogą się zgłaszać się obywatele polscy w wieku od 15 do 65 lat (nieletni za zgodą rodzica/opiekuna). W zgłoszeniu należy w dowolny sposób (e-mail, telefon, komunikator, osobiście) podać imię, nazwisko, wiek i kontakt. Organizatorzy zapewniają wyżywienie i ubezpieczenie.

Akcja "Trenuj z wojskiem" w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE