Oglądałeś w dzieciństwie „Wieczorynkę”? Jeśli tak, to musisz zdobyć 10/10 punktów [QUIZ]

i

Autor: pixabay.com

Quiz

Oglądałeś w dzieciństwie "Wieczorynkę"? Jeśli tak, to zdobędziesz co najmniej 8/10 punktów [QUIZ]

2023-10-02 8:10

Wiele dzieci nie wyobrażało sobie wieczora bez obejrzenia „Wieczorynki”. Seriale animowane emitowane na kanałach Telewizji Polskiej oglądał każdy z nas. Hity takie jak „Smerfy”, „Muminki” czy „Miś Uszatek” przyciągały przed ekrany telewizorów tysiące maluchów. Pamiętasz dobranocki z tamtych lat? Jeśli tak, to sprawdź się w naszym quizie!

„Wieczorynki” kochały wszystkie dzieci. Program ma długą historię

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że „Wieczorynka”, nazywana również „Dobranocką”, ma bardzo długą historię. Podobne formaty pojawiały się także w Austrii, Czechach (wcześniej w Czechosłowacji) czy na Węgrzech. W Polsce dobranocki zaczęły się ukazywać w latach 50. ubiegłego wieku. Pierwsze z nich nie były jeszcze animowane, występowali w nich aktorzy, zabawki, pojawiały się ruchome plansze.

W latach 70. XX wieku w telewizji zaczęły pojawiać się zagraniczne animacje, m.in. „Krecik”, „Przygody rozbójnika Rumcajsa”, „Wilk i zając” czy „Pszczółka Maja”. Z kolei kreskówki od studia Walta Disneya można było oglądać od lat 90. minionego wieku.

Oglądałeś „Wieczorynkę”? Sprawdź, co z nich pamiętasz!

W dzieciństwie wiele dzieci z niecierpliwością czekało na ulubione dobranocki. W Polsce do najpopularniejszych należały takie produkcje jak: „Witaj, Franklin”, „Tabaluga”, różne produkcje z Kubusiem Puchatkiem, „Noddy”, „Muminki”, „Listonosz Pat” oraz przygody Pszczółki Mai i „Smerfy”. Wychowałeś się na tych kreskówkach? Sprawdź, co z nich pamiętasz. 10/10 punktów zdobędą tylko prawdziwi fani dobranocek!

Oglądałeś w dzieciństwie „Wieczorynkę”? Jeśli tak, to musisz zdobyć co najmniej 8/10 punktów

Pytanie 1 z 10
Ta produkcja jest jedną z najstarszych w Polsce. Opowiadała o przygodach rodzeństwa. Postaci były przedstawione w postaci prostych pacynek: kolista głowa umieszczona na palcu. To:
Policjanci czytają bajki dzieciom

Najciekawsze atrakcje dla dzieci w warmińsko-mazurskim. Tu warto zabrać dziecko!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE