Nowi policjanci na Warmii i Mazurach. Złożyli uroczyste ślubowanie [ZDJĘCIA]

2022-08-09 14:24

Szeregi warmińsko-mazurskiej policji zasiliło szesnastu nowych funkcjonariuszy, w tym siedem kobiet. Uroczyste ślubowanie odbyło się we wtorek (9 sierpnia) w sali Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie.

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…” – te słowa powtórzyło we wtorek (9 sierpnia) szesnastu nowych policjantów z województwa warmińsko-mazurskiego.

W gronie przyjętych funkcjonariuszy znalazło się siedem 7 kobiet. Po ślubowaniu policjanci odbędą szkolenie w jednej ze szkół policji, po którego zakończeniu wrócą do swoich jednostek: OPP w Olsztynie (5), KMP w Elblągu (2), KPP w Bartoszycach (2), KPP w Ełku (1), KPP w Kętrzynie (2), KPP w Lidzbarku Warmińskim (1), KPP w Ostródzie (1), KPP w Szczytnie (2).

Tyle Robert Lewandowski zarabia w Barcelonie. Nie jest najbogatszy!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE