Nowi policjanci na Warmii i Mazurach. Ślubowanie złożyło 64 funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]

2021-07-17 8:37

Nowi policjanci zasilili szeregi warmińsko-mazurskiej policji. Tym razem uroczyste ślubowanie złożyło 64 funkcjonariuszy, w tym 16 kobiet. Niestety względy sanitarne nie pozwoliły na to, aby ślubowanie mogło się odbyć z udziałem grona bliskich.

W piątek (16 lipca) w sali Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyło się uroczyste, jednak skromne ze względu na wciąć obowiązujący stan epidemii, ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Policjantom wypowiadającym słowa roty ślubowania, przyglądał się i przysłuchiwał ich szef nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojew ódzki Policji w Olsztynie.

W gronie 64 przyjętych policjantów znalazło się 16 kobiet. Po ślubowaniu nowi funkcjonariusze odbędą szkolenie w jednej ze szkół policji, po którego zakończeniu wrócą do swoich jednostek: OPP w Olsztynie (18), KMP w Olsztynie (6), KMP w Elblągu (9), KPP w Braniewie (1), KPP w Ełku (5), KPP w Giżycku (1), KPP w Gołdapi (4), KPP w Kętrzynie (1), KPP w Mrągowie (5), KPP w Nidzicy (2), KPP w Ostródzie (2), KPP w Piszu (5), KPP w Szczytnie (2) i KPP w Węgorzewie (3).

Raport z Anteny 16.07