Nowi policjanci na Warmii i Mazurach. Ślubowanie złożyło 34 funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]

2023-03-03 14:41

W szeregi warmińsko-mazurskiej policji wstąpiło 34 nowych funkcjonariuszy. W uroczystej atmosferze, przed swoimi bliskimi i przełożonymi ślubowali "służyć wiernie Narodowi". Po ślubowaniu rozpoczną kurs w policyjnej szkole, a po jego ukończeniu wrócą do swoich macierzystych jednostek.

Aktualnie w warmińsko-mazurskim garnizonie służbę pełni ponad 3427 policjantów. W czwartek (5 stycznia) to grono zasiliło 34 funkcjonariuszy - 6 kobiet i 28 mężczyzn, którzy uroczyście ślubowali „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

W tej ważnej chwili w obiekcie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie nowym policjantom towarzyszyli bliscy i nowi przełożeni z nadinsp. Tomaszem Klimkiem Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie na czele oraz komendanci jednostek miejskich i powiatowych z garnizonu oraz dowództwo OPP w Olsztynie.

Po ślubowaniu nowych policjantów czeka półroczne szkolenie podczas kursu w szkole Policji oraz kilkumiesięczna adaptacja do służby, po której wrócą do swoich macierzystych jednostek. Większość nowych policjantów służbę rozpocznie w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie (14). Pozostali zasilą komendy miejskie i powiatowe w Elblągu, Bartoszycach, Giżycku, Iławie, Kętrzynie, Lidzbarku Warmińskim, Mrągowie, Nidzicy, Olecku, Ostródzie i Szczytnie.

Olsztyn. Policja eskortowała rodzącą kobietę do szpitala
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE