Koncert Warmia Mazury Gwiazdy i Chóry w Ostródzie. Kiedy się odbędzie? Jakie gwiazdy wystąpią?

i

Autor: Canva Koncert Warmia Mazury Gwiazdy i Chóry w Ostródzie. Kiedy się odbędzie? Jakie gwiazdy wystąpią?

Koncerty

Nowe wydarzenie kulturalne na Warmii i Mazurach. Wystąpi Bednarek, Cugowski i Przybysz

2023-03-23 15:05

W Ostródzie odbędzie się wyjątkowy koncert "Warmia Mazury Gwiazdy i Chóry", w czasie którego usłyszymy polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej w wykonaniu m.in. Kamila Bednarka, Piotra Cugowskiego czy Natalii Przybysz. Na kiedy zaplanowano wydarzenie?

Koncert Era Śpiewu "Warmia Mazury Gwiazdy i Chóry" zaplanowano na 26 maja. Będzie to wydarzenie towarzyszące Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie. Koncert w Ostródzie w tamtejszym amfiteatrze będzie też wydarzeniem otwierającym sezon turystyczny na Warmii i Mazurach. – Promujemy region przez artystyczne wydarzenia – powiedział marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Brzezin.

Koncert "Warmia Mazury Gwiazdy i Chóry" w Ostródzie. Jakie gwiazdy wystąpią?

Na scenie wystąpią m.in.: Kamil Bednarek, Piotr Cugowski, Renata Przemyk, Natalia Przybysz, Dana Vynnytska, ZGAS - beatboxer, Célio de Carvalho oraz 50-osobowy chór składający się z członków grup: Rondo z Wrocławia oraz ProForma Projekt z Olsztyna.

– Mamy świetnych chórzystów w Olsztynie. Bazujemy na zespole Pro Forma, ale będziemy dopraszać koleżanki i kolegów z innych chórów. Wystąpi też chór Rondo z Wrocławia. Chcielibyśmy pokazać, że chóry mogą wykonać każdą muzykę, także rozrywkową czy liryczną – powiedział prof. Marcin Wawruk, dyrygent, aranżer i dyrektor artystyczny majowego koncertu.

W programie publiczność usłyszy polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej. Utwory takich artystów, jak: Katie Melua, Aerosmith, Czesław Niemen, Sheeran, Metallica czy Stanisław Sojka, zabrzmią w nowych odsłonach, otrzymując nową jakość. Soliści śpiewają przeboje znane z list przebojów, ale a’ cappella, zaaranżowane na czterogłosowy chór i beatboxera.

Projekt jest pewnego rodzaju kontynuacją wydarzenia pod tytułem The Age of Sing, które zostało zorganizowane w 2019 roku w Legnicy. W wydarzeniu brali udział m.in.: Ewa Bem, Maciej Maleńczuk, Stanisław Sojka, Małgorzata Ostrowska, Paweł Kukiz, Kayah, Justyna Steczkowska, Renata Przemyk, Piotr Cugowski, Kamil Bednarek, Bobby McFerrin, Katie Melua. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Jakie piosenki królują na polskich ulicach? | Dokończ piosenkę Best off
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE