Nowe utrudnienia w Olsztynie. Zmiany w organizacji ruchu szykują się na Nagórkach

2021-09-24 12:12
Nowe utrudnienia w Olsztynie.
Autor: UM Olsztyn Szykują się zmiany w organizacji ruchu

Olsztyn przypomina powoli jeden wielki plac budowy, a jazda po stolicy Warmii i Mazur wymaga coraz więcej cierpliwości. Drogowcy co rusz serwują nowe utrudnienia, a wszystko lub przynajmniej większość w imię budowy nowej linii tramwajowej. Może to już czas, by przesiąść się do transportu zbiorowego?

Rozkopane centrum Olsztyna, tędy pojadą tramwaje

Drogowcy nie zwalniają tempa, a utrudnienia na olsztyńskich trasach mnożą się z tygodnia na tydzień. Najbliższy weekend przynosi zmiany na Nagórkach.

W sobotę (25 września) zmienia się organizacja ruchu na ul. Synów Pułku, pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Pstrowskiego i ul. Krasickiego. Ruch będzie się odbywał po jednej jezdni w dwóch kierunkach. Odcinkowo będzie wyłączony jeden pas ruchu na każdej jezdni, w związku z prowadzeniem robót przygotowawczych. Dojazd do ogródków działkowych będzie możliwy wyłącznie od ul. Metalowej. Zmiany obowiązują do odwołania – mówi rzecznik olsztyńskiego ZDZiTu Michał Koronowski.

Na tym nie koniec!

Od środy, 29 września czekają nas zmiany w organizacji ruchu na ul. Krasickiego. Drogowcy zamkną jedną jezdnię na odcinku od ul. Wilczyńskiego do skrzyżowania z ulicą Marii Dąbrowskiej. Ruch będzie odbywał się dwukierunkowo po zachodniej jezdni. Ponadto przystanek Wilczyńskiego - Krasickiego zostanie tymczasowo przeniesiony za skrzyżowanie z ulicą Boenigka. Co istotne, dojazd do ulicy Sobocińskiego będzie się odbywał wyłącznie przez parking.

Zmiany na Krasickiego
Autor: Objazdowy Olsztyn Od środy wchodzą nowe zmiany organizacji ruchu

Powodem narastających utrudnień w Olsztynie jest nie tylko budowa nowej linii tramwajowej. Kierowcy muszą się liczyć z pewnymi utrudnieniami w pasie drogowym Al. Piłsudskiego i ul. Dworcowej. Jest to związane z: przebudową parkingu przed Uranią, budową połączenia jezdni ul. Dworcowej od fragmentu w rejonie zjazdu do Przychodni do ciągu dalszego ulicy, po drugiej stronie ronda oraz budową nasypu na zjazd z ul. Dworcowej wzdłuż ogrodzenia Przychodni. Zmiany mają doprowadzić do wyłączenia w najbliższej przyszłości większości ronda, przy jednoczesnym pozostawieniu możliwości przejechania przez całą ulicę Dworcową.

Na olsztyńskich trasach utrudnienia się mnożą, a rozwiązaniem może być przesiadka do autobusu lub tramwaju. Wybierając takie rozwiązanie, warto pamiętać o obowiązujących zasadach. Aktualnie obowiązują przede wszystkim dwie zasady w pojazdach komunikacji miejskiej. Pierwsza dotyczy bezwzględnego nakazu noszenia maseczek, zasłaniających usta oraz nos. Druga związana jest ze strefą wyłączoną z pojazdu , jest to strefa w obrębie kierowcy, pozostałe miejsca są dostępne - mówi rzecznik olsztyńskiego ZDZiTu Michał Koronowski.

Posłuchaj: z rzecznikiem olsztyńskiego ZDZiTu rozmawia Anita Zalewska

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE