Nowa inwestycja w Wilczym Szańcu ucieszy turystów. Częściowo już oddana do użytku! [ZDJĘCIA]

2022-10-18 13:03

Wilczy Szaniec z nowym obiektem! Po ponad rocznej budowie i pracach wykończeniowych do użytku oddana została część BOT, czyli Budynku Obsługi Turystów. Turyści mogą korzystać już z pełnego zaplecza sanitarnego, a wkrótce otwarcie nowoczesnego sklepu z publikacjami dotyczącymi Wilczego Szańca i pamiątkami.

Budynek Obsługi Turystów w Wilczym Szańcu częściowo oddany do użytku

– Szanowni Państwo po ponad rocznej budowie i pracach wykończeniowych do użytku oddaliśmy część BOT - Budynku Obsługi Turystów. Już dziś możecie Państwo korzystać z pełnego zaplecza sanitarnego, a wkrótce otwarcie nowoczesnego sklepu z publikacjami dotyczącymi Wilczego Szańca i pamiątkami – poinformowało w mediach społecznościowych Nadleśnictwo Srokowo.

W obiekcie o wielkości 353 m2 docelowo mieścić się ma hala główna, sklep z pamiątkami, biuro i zaplecze, informacja turystyczna, toalety, natryski, pomieszczenie dla matek z małymi dziećmi, kawiarnia z tarasem oraz miejsce obsługi technicznej kamperów.

– Niezwykle potrzebny obiekt podniesie standard świadczonych usług i zastąpi wiele wyeksploatowanych kilkudziesięcioletnich dotychczasowych budynków – podkreśla nadleśnictwo.

Inwestycja jest finansowana ze środków własnych Nadleśnictwa Srokowo oraz Funduszu Leśnego PGL Lasy Państwowe.

Wilczy Szaniec — jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w Polsce

Wilczy Szaniec to miasteczko bunkrów otoczone lasem, jeziorami i bagnami. To największa i najbardziej rozpoznawalna polowa kwatera dowodzenia Adolfa Hitlera, która była w użyciu od 1941 do 1945 roku. Wilczy Szaniec zlokalizowany jest w Gierłoży koło Kętrzyna i dziś, mimo faktu iż Kwatera została wysadzona przez wycofujących się Niemców – jest wspaniałą atrakcją turystyczną, odwiedzaną przez niemal ćwierć miliona turystów rocznie. Bunkry wciąż kryją wiele zagadek i imponują swoimi rozmiarami, rozmachem oraz solidnością.

Na tych drogach są UKRYTE LOTNISKA | ESKA XD - Prosto z salonu #59