Nowa droga połączy Olsztyn ze Stawigudą? Są takie plany

i

Autor: pixabay.com

Inwestycje

Nowa droga połączy Olsztyn ze Stawigudą? Są takie plany

2024-02-12 13:53

Władze gminy Stawiguda oraz kandydat na prezydenta Olsztyna Robert Szewczyk przedstawili plany związane z budową nowej drogi, która miałaby połączyć Olsztyn z gminą Stawiguda. Mowa o przedłużeniu ul. Bukowskiego do al. Warszawskiej. Nowa arteria miałaby odciążyć m.in. ul. Bartąską. Szczegóły poniżej.

Powstanie nowa droga w regionie? Takie są plany

Wójt gminy Stawiguda, Michał Kontraktowicz oraz kandydat na prezydenta Olsztyna, Roberta Szewczyk przedstawili plany stworzenia nowej drogi, która miałaby poprawić jakość życia mieszkańców Jarot, osiedla Generałów, Pieczewa oraz Stawigudy. Politycy zaznaczyli, że będą szukali źródeł finansowania, bo ich zdaniem, inwestycja ma realne szanse na realizację. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samorządowcy będą starali się uzyskać środki z Unii Europejskiej na realizację zadania. Pierwszy etap inwestycji został już wykonany. Chodzi o oddanie do użytku ul. Zachodniej. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem programu funkcjonalno-użytkowego. W dalszych planach jest stworzenie przejścia przez Łynę.

- To będzie odciążenie ul. Bartąskiej i dróg osiedlowych w gminie Stawiguda, ale też osiedle, znajdujące się przy ul. Stawigudzkiej zyska drugi wyjazd. Poprawi się jakość usług komunikacyjnych. To nie jest ostateczny przebieg, a jedynie koncepcja, finalny plan pojawi się przy rozpoczęciu prac. Duże projekty mogą być realizowane we współpracy – wyjaśnił Michał Kontraktowicz.

Jaki jest koszt inwestycji?

Samorządowcy podkreślili, że na ten moment trudno określić dokładne koszty inwestycji.

- Koszty cały czas rosną, ale chcemy wybudować drogę, która pomoże mieszkańcom obu gmin – zaznaczył Robert Szewczyk.

Politycy zapewnili, że gmina Stawiguda oraz Olsztyn wyrażają chęć współpracy na różnych obszarach.

Nowa elektrociepłownia w Olsztynie. Tak wygląda od środka!

Jak dobrze znasz Olsztyn? Sprawdź w quizie, czy poprawnie dopasujesz te budynki do ulic!

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę łatwe pytanie. Jaki jest adres Urzędu Miasta w Olsztynie?