Noc w olsztyńskiej wytrzeźwiałce ma być dużo droższa. Ile trzeba będzie zapłacić?

i

Autor: pexels.com Noc w olsztyńskiej "wytrzeźwiałce" ma być dużo droższa. Ile trzeba będzie zapłacić?

Podwyżki

Noc w olsztyńskiej "wytrzeźwiałce" ma być dużo droższa. Ile trzeba będzie zapłacić?

2023-03-23 12:13

Szykuje się kolejna podwyżka. Tym razem podrożeć ma pobyt w Izbie Wytrzeźwień mieszczącej się przy ul. Metalowej w Olsztynie. Ile więcej trzeba będzie zapłacić za noc w "wytrzeźwiałce"? Jest gotowa propozycja, jednak ostateczna decyzja zapadnie podczas najbliższej sesji rady miasta.

Noc w Izbie Wytrzeźwień w Olsztynie będzie droższa. Ile zapłacimy po podwyżce?

Ostatnia podwyżka miała miejsce w 2021 roku. Wówczas z 300 zł stawka za noc wzrosła do 320 zł. Teraz władze Olsztyna planują wprowadzić kolejną. W tej sprawie przygotowano projekt uchwały rady miasta, z którego wynika, że wysokość opłaty za pobyt w Izbie Wytrzeźwień – Ambulatorium dla Nietrzeźwych Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie wynosić ma 390 złotych. Czyli o 70 zł więcej.

– W związku z tym, że dochody z tytułu opłat za pobyt w Izbie Wytrzeźwień – Ambulatorium dla Nietrzeźwych w Olsztynie nie pokrywają w pełni wydatków z tytułu utrzymania placówki, co spowodowane jest głównie wzrostem wynagrodzeń, wzrostem cen opłat za media, a także inflacją, zasadnym jest podniesienie stawki opłaty za pobyt w Izbie. Dotychczasowa wysokość opłaty w kwocie 320 zł została zatwierdzona Uchwałą Rady Miasta Olsztyna w 2021 roku. Podwyżka wysokości opłaty z kwoty 320 zł na kwotę 390 zł za pobyt w Izbie pokryje częściowo koszty funkcjonowania i tym samym zwiększy dochody Miasta Olsztyna – informują przedstawiciele miasta.

Decyzja o podwyższeniu opłaty ma zapaść 29 marca podczas sesji rady miasta.

Test czeskich knedlików. Cena zwala z nóg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE