Noc Bibliotek 2023. Które biblioteki z Olsztyna wezmą udział w akcji? Jest już wstępna lista!

i

Autor: Unsplash Noc Bibliotek 2023. Które biblioteki z Olsztyna wezmą udział w akcji? Jest już wstępna lista!

wydarzenia

Noc Bibliotek 2023. Które biblioteki z Olsztyna wezmą udział w akcji? Jest już wstępna lista!

2023-10-03 15:59

Już niebawem odbędzie się dziewiąta edycja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Tym razem wydarzenie odbędzie się pod hasłem "Absurd nie czytać". Które biblioteki z Olsztyna wezmą udział w akcji? Chociaż zapisy wciąż trwają, dostępna jest już wstępna lista. Szczegóły w artykule poniżej.

Noc Bibliotek to wielkie, ogólnopolskie święto bibliotek organizowane od 2015 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Akcja ma na celu zachęcenie do czytania oraz korzystania ze zbiorów bibliotek jako miejsc sprzyjających integracji, wymianie opinii i spotkań z kulturą. Tegoroczna edycja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbędzie się w sobotę 7 października pod hasłem "Absurd nie czytać". – Skierujmy wspólnie światło na biblioteki i poczujmy wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności – zapraszają organizatorzy. W całej Polsce zaplanowano przeróżne spotkania i atrakcje w bibliotekach – od tych szkolnych, przez miejskie i wojewódzkie, po biblioteki instytucji naukowych.

Noc Bibliotek w Olsztynie 2023. Które biblioteki biorą udział w akcji?

Na mapie miast biorących udział w Nocy Bibliotek 2023 nie mogło zabraknąć Olsztyna. Do akcji włączyły się na ten moment pięć bibliotek. Są to:

  • Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 13 im. KEN w Olsztynie,
  • Biblioteka w Szkole Podstawowej nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej w Olsztynie,
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Olsztynie,
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie,
  • Planeta 11 Biblioteka Multimedialna w Olsztynie.

Lista nie została jednak jeszcze zamknięta. Biblioteki, które chcą wziąć udział w Nocy Bibliotek, mogą zgłaszać się do 7 października.

Noc bibliotek w Planecie 11

W ramach Nocy Bibliotek Planeta 11 przygotowała spotkanie z Miłoszem Szymańskim, czyli podróżniczy stand-up "Może i ty masz rodzinę w Brazylii?". – Gorąco zapraszamy na wyjątkową opowieść o podróży Miłosza Szymańskiego do Brazylii i o poszukiwaniu polskich śladów (warto wiedzieć, że Polonia jest tam już obecna od sześciu pokoleń). Nie będzie to typowe spotkanie podróżnicze tylko soczysty stand-up. Zachęcamy do przyjścia! Charyzma naszego gościa sprawia, że nawet podczas trzygodzinnego spotkania nie sposób się nudzić – zachęcają organizatorzy. Wydarzenie zaplanowano na sobotę (7 października) o godzinie 20.00.

Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki 2023. Zobacz zdjęcia

Alior Bank VII Ukiel Olsztyn Półmaraton 2023
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE