Niewybuch przy rondzie w Piszu! Na czas akcji ewakuowano kilkadziesiąt osób

2022-02-11 10:40
Podczas budowy drogi natknęli się na niewybuch. Akcja saperów w gminie Węgorzewo
Autor: KPP Węgorzewo Podczas budowy drogi natknęli się na niewybuch. Akcja saperów w gminie Węgorzewo

Saperzy zabezpieczyli i wywieźli niewybuch z czasów II wojny światowej, na który natrafiono podczas prac budowlanych w Piszu na Mazurach - podała w piątek policja. Do czasu usunięcia znaleziska na krótko zamknięto rondo u zbiegu dróg krajowych nr 63 i 58. Ewakuowano też kilkadziesiąt osób z pobliskich zakładów pracy.

Pocisk artyleryjski z czasów II wojny odnaleziono podczas prac prowadzonych w pobliżu ronda, u zbiegu DK 58 i 63, czyli ul. Czerniewskiego i Warszawskiej w Piszu.

- Jest już po całej akcji, pocisk został zabrany. Ruch odbywa się płynnie, zastój trwał dosłownie kilka minut - przekazała w piątek PAP nadkom. Anna Szypczyńska z piskiej policji.

Jak dodała, na czas usuwania niewybuchu ewakuowano 34 osoby z pobliskich zakładów pracy. Pocisk zabrany przez patrol saperski zostanie zdetonowany na poligonie w Orzyszu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Wykorzystał moment nieuwagi i ukradł portfel! Wszystko się nagrało
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE