Nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu. Zatrzymał go wykładowca z Wyższej Szkoły Policji

2020-12-23 13:05
Gryźliny. Kierowca volkswagena wjechał w ogrodzenie
Autor: pexels.com/ zdjęcie ilustracyjne Gryźliny. Kierowca volkswagena wjechał w ogrodzenie

Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu! Tym razem do odebrania prawa jazdy nieodpowiedzialnemu 63-latkowi przyczynił się wykładowca z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło we wtorek (22 grudnia) o godzinie 20:00 w miejscowości Gryźliny w gminie Olsztynek. Wykładowca z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w czasie wolnym od służby był świadkiem zdarzenia drogowego z udziałem osobowego volkswagena. Kierowca na skrzyżowaniu ulic Grzybowej i Kościelnej nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, na skutek czego wjechał w ogrodzenie jednej z przyległych posesji. - Policjant po tym, jak podszedł do kierowcy uszkodzonego samochodu, nie miał wątpliwości, że sprawca zdarzenia znajduje się pod działaniem alkoholu. Mowa kierującego volkswagenem była bełkotliwa, a w powietrzu unosiły się opary alkoholu. - informuje podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy olsztyńskiej policji.

Wykładowca o niebezpiecznej sytuacji powiadomił swoich kolegów z Komisariatu Policji w Olsztynku, którzy już po chwili byli na miejscu. Podejrzenia wykładowcy potwierdził policyjny alkomat, który wskazał obecność ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie 63-latka.

Dzięki czujności wykładowcy z ruchu drogowego został wyeliminowany kolejny niebezpieczny kierowca. Mężczyzna stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami, które posiadał od 45 lat. Wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości może mu teraz grozić wysoka kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2.

Polacy o świętach w pandemii. Maseczki przy wigilijnym stole?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE