Nielegalna plantacja konopi. Część marihuany schowali w beczce i zakopali w lesie

2020-09-30 12:47 agada
Zabezpieczyli ponad 26 kilogramów marihuany i zatrzymali dwóch 35-latków
Autor: KPP Olecko Oleccy policjanci zatrzymali dwóch 35-latków w związku z prowadzeniem przez nich nielegalnej plantacji konop

Oleccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z prowadzeniem przez nich nielegalnej plantacji konopi i wytworzenia środka odurzającego. Zabezpieczono łącznie ponad 26 kilogramów marihuany.

Do zatrzymania dwóch 35-latków doszło w minioną sobotę (26 września) na terenie gminy Świętajno. Prowadzili tam nielegalną uprawę konopi.

- Podczas prowadzonych czynności mężczyźni przyznali się, że łącznie prowadzili 3 takie uprawy.  Wytworzyli z nich ponad 26 kilogramów narkotyku, który został zabezpieczony przez funkcjonariuszy. Część marihuany sprawcy ukryli w plastikowej beczce i zakopali w lesie. Ponadto policjanci ustalili, że jeden z zatrzymanych w 2019 r. już prowadził podobną „działalność”. - informuje podkom. Justyna Sznel, oficer prasowy KPP Olecko.

35-latkowie usłyszeli zarzuty, a sąd na wniosek prokuratora zastawał wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Jeden ze sprawców wpłacił poręczenie majątkowe i pozostał na wolności. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyznom za ich czyny grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

ESKA XD #003
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE