Nie spisałeś się? Możesz to zrobić wieczorem w galerii

2021-09-27 15:22
Narodowy Spis Powszechny 2021. Mobline punkty spisowe ponownie uruchomione w Olsztynie [LISTA]
Autor: pixabay.com Narodowy Spis Powszechny 2021. Mobline punkty spisowe ponownie uruchomione w Olsztynie [LISTA]

Jeszcze tylko do końca września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w nim jest obowiązkiem, którego niedopełnienie może skończyć się grzywną. Specjalnie dla mieszkańców, którzy się jeszcze nie spisali, w Olsztynie odbędą się spisowe wieczory.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 24.09.2021

Kończy się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. To już ostatnia szansa na dopełnienie spisowego obowiązku. Mobilny punkt będzie działać w środę i czwartek wieczorem w Galerii Warmińskiej.- Osoby, które nie wezmą udziału w spisie muszą się liczyć z karą grzywny w wysokości nawet do pięciu tysięcy złotych - przypomina Iwona Sokołowska z Gminnego Biura Spisowego w Olsztynie.

SPISOWE WIECZORY W GALERII WARMIŃSKIEJ

Podstawową formą obecnego przedsięwzięcia jest internetowy samospis. Można to zrobić na stronie Narodowego Spisu Powszechnego. Jednak aby ułatwić wzięcie udziału w spisie od wielu tygodni w różnych częściach miasta uruchamiane są specjalne punkty. Taki będzie działać w ostatnie dwa spisowe wieczory w Punkcie Obsługi Mieszkańców w Galerii Warmińskiej (ul. Tuwima 26). Będzie można z niego skorzystać w środę i czwartek (29 i 30 września) między 18:00 a 20:00.

Wydłużone zostały też godziny pracy w przypadku spisowego punktu w Urzędzie Miasta przy pl. Jana Pawła II 1.

30. września to ostatni dzień, w którym można wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. To ustawowy obowiązek, którego nie warto zaniedbać.

Kończy się NSPLiM2021
Autor: Urząd Miasta Olsztyna W Galerii Warmińskiej odbędą się spisowe wieczory

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE