Nie możesz uruchomić auta? Pomogą strażnicy miejscy. Są jednak wyjątki

2021-01-13 8:57 agada
Nie możesz uruchomić auta? Pomogą strażnicy miejscy. Są jednak wyjątki
Autor: KMP Olsztyn Nie możesz uruchomić auta? Pomogą strażnicy miejscy. Są jednak wyjątki

Zima daje się we znaki kierowcom. Zwłaszcza w ostatnich dniach, kiedy niemal całą Polskę przysypał śnieg, a mrozy są coraz silniejsze. Miejscami mogą sięgnąć nawet minus 20 stopni Celsjusza. Wówczas wielu kierowców może mieć problem z uruchomieniem auta. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy możemy liczyć na pomoc straży miejskiej? Szczegóły w artykule.

Nie możesz uruchomić auta? Pomoże straż miejska. Są jednak wyjątki

Wraz ze spadkiem temperatury wielu kierowców może mieć rano problem z uruchomieniem swojego auta. W takiej sytuacji możemy zwrócić się do straży miejskiej, która wyposażona jest w specjalne urządzenia rozruchowe.

- Olsztyńska straż miejska udzieli pomocy kierowcom i pasażerom w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, a także w sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Poza tym kierowcy zostanie udzielona informacja i kontakt do najbliższego punktu serwisowego, który udzieli fachowej pomocy technicznej - zapewnia Jarosław Lipiński, komendant Straży Miejskiej w Olsztynie.

Czytaj też: Mandat za odśnieżanie auta? Dostaniesz nawet do 500 złotych kary

Są jednak sytuacje, w których strażnicy mogą odmówić przyjazdu. Zwłaszcza gdy ten sam kierowca dzwoni kilka razy w tygodniu bądź gdy strażnicy przeprowadzają w tym czasie inne pilniejsze interwencje. Wówczas lepiej skorzystać z fachowej pomocy technicznej.

Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?
Posłuchaj, jak prawidłowo leczyć odmrożenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.