„Nie ma złej pogody, są słabe charaktery”. Mistrzostwa Europy w Triathlonie [AUDIO]

2022-05-27 18:51

Rozpoczęły się zmagania najlepszych triathlonistów na Starym Kontynencie. Po raz pierwszy w Polsce, a konkretnie w Olsztynie rozgrywane są zawody w randze Mistrzostw Europy w których udział biorą zawodnicy z 36 krajów. Wśród nich – reprezentacja Ukrainy.

ZRÓB FORMĘ NA LATO W 3 DNI | ESKA XD - Fit vlog #49

Mistrzostwa Europy w Triathlonie

Mistrzostwa rozpoczęły się piątkowymi eliminacjami. Olsztyn jest Gospodarzem imprezy, a wokół jeziora Ukiel rywalizować będzie w sumie ponad tysiąc triathlonistów. Zapowiada się wielkie widowisko, choć W prognozach pogody na weekend w Olsztynie nie brakuje przelotnych opadów deszczu. Dziś nawet zagrzmiało i spadł grad.

Jeśli chodzi o pogodę, to ona dla wszystkich zawodników jest taka sama. I tak naprawdę każdy walczy sam ze sobą. Jest takie powiedzenie, że nie ma złej pogody, są słabe charaktery, także tak naprawdę każdy jest w stanie rywalizować i zależy jak każdy wytrwa takie warunki – mówi Oleksii Stukanov, zawodnik z Ukrainy. Jka przygotowuje się do zawodów? - posłuchaj audio.

Posłuchaj: na pytania Mateusza Całkowskiego odpowiada Oleksii Sukanov, zawodnik z Ukrainy

- Standardem jest że członkowie kadry więcej czasu spędzają trenując za granicą niż we własnym kraju. Wojna zastała nas w różnych częściach Europy - Hiszpanii, Bułgarii Rumunii, Belgii, Polsce, w Niemczech, Czechach i Austrii. Spotykamy się z ciepłym przyjęciem w całej Europie, a Polski Związek Triathlonu zapewnia naszym sportowcom i trenerom ogromne wsparcie za które serdecznie dziękujemy – mówił podczas spotkania jeden z trenerów ukraińskiej kadry.

QUIZ wiedzy o zdrowiu: Czy potrafisz samodzielnie zdiagnozować chorobę?

Pytanie 1 z 8
Chronicznie bolą cię mięśnie. To oznacza, że cierpisz na:

Reprezentacja Ukrainy na Mistrzostwa Europy w Olsztynie to: sześciu zawodników PRO, ośmiu juniorów i czterech zawodników paratriathlonu. Łącznie w stolicy Warmii i Mazur w zawodach weźmie udział około 1000 osób, z 36 europejskich krajów. O tytuł mistrza powalczą zawodnicy Elity, U23, Juniorów, Age-Group, jak również Paratriathloniści. Na dystansie supersprinterskim rywalizować będą zawodnicy Elity, U23 i Juniorzy. Ich zmagania rozpoczęły wyścigi kwalifikacyjne. W sobotę (28 maja) odbędą się starty finałowe – na starcie staną: Elita, U23, Juniorzy oraz paratriathloniści . Niedziela (29 maja) stanie pod znakiem rywalizacji w ramach Mistrzostw Europy sztafet mieszanych w kategorii Junior oraz rywalizacji zawodników Age-Group na dystansie supersprint. Organizatorzy nie zapomnieli również o dzieciach, dla których zorganizowane będą zawody Elemental Kids.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Przy okazji zawodów w pobliżu CRS Ukiel należy spodziewać się zmian w organizacji ruchu oraz zmian w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE