Nie było karetek. Kobietę bez oznak życia uratowali strażacy

2020-11-20 9:08 agada
Mrągowo. Strażacy uratowali ludzkie życie. Nie było dostępnych karetek
Autor: pixabay.com/ zdjęcie ilustracyjne Mrągowo. Strażacy uratowali ludzkie życie. Nie było dostępnych karetek

Na jednej z mrągowskich ulic zasłabła 50-letnia kobieta. Dyżurny operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego nie mógł jednak wysłać karetki pogotowia z pomocą. Tak się złożyło, że zespoły ratownicze były na innych interwencjach. Z pomocą ruszyli strażacy. Więcej o zdarzeniu czytaj na ESKA Olsztyn.

ESKA XD #010

W dobie pandemii zespoły ratownictwa medycznego mają o wiele więcej pracy, w związku z czym brakuje wolnych karetek pogotowia. Wówczas zdarza się, że do działań związanych z pomocą medyczną dysponowani są strażacy. Tak było w przypadku zasłabnięcia 50-letniej kobiety na jednej z mrągowskich ulic. Do zdarzenia doszło w środę 17 listopada w godzinach popołudniowych.

Dyspozycję wyjazdu otrzymali strażacy z morąskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej. Ponadto do akcji zadysponowano OSP Żabi Róg.

- Gdy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia kobieta nie dawała już oznak życia. Natychmiast przystąpili do reanimacji. Resuscytację krążeniowo oddechową prowadzili blisko 20 minut. Po tym czasie udało się strażakom u poszkodowanej przywrócić czynności życiowe. - informuje st. kpt. Grzegorz Różański z KP PSP Ostróda.

Nieprzytomną z zachowanymi funkcjami życiowymi przekazano zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Posłuchaj o skutecznych sposobach na katar. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.