Nauczyciele klas I-III przechodzą testy. Poddają się badaniu na COVID19 [AUDIO]

2021-01-12 23:14
Nauczyciele z regionu przechodzą testy
Autor: pixabay.com Nauczyciele klas I-III rzecodzą testy na obecność koronawirusa

Nauczyciele klas I-III przechodzą testy na obecność koronawirusa. W warmińsko-mazurskim testy zaplanowane są na 5 dni, rozpoczęły się w poniedziałek, a jako pierwsi badania przeszli pedagodzy z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Z zapewnień rządu wynika, że powrót dzieci do szkół nie zależy od wyników testów. Testowanie nauczycieli klas I-III zaplanowane jest do piątku włącznie.

Oppo X 2021 z rozkładanym ekranem | ESKA XD - Mobmania #13

W poniedziałek rozpoczęły się w naszym województwie nieobowiązkowe testy nauczycieli klas I-III na obecność koronawirusa. Jako pierwsi testy przeszli pedagodzy z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego.

Do badań przewidzianych było ponad 1900 osób. Przeprowadziliśmy wszystkie testy. Wśród pierwszych 700 wymazów, 11 dało wynik pozytywny. Każdego dnia będziemy pzreprowadzać testy w innej części województwa. Wtorek to wschodnia część województwa: Ełk, Giżycko, Olecko czy Gołdap. Środa to północ regionu: od Elbląga po Kętrzyn. W czwartek testy będą przeprowadzone w południowej części od Szczytna do Iławy i piątek to dzień na Ostródę i tych nauczycieli, którzy nie zdążyli wcześniej zrobić wymazu – mówi Wojewódzki Inspektor Sanitarny Janusz Dzisko.

-Testy przebiegają sprawnie – zapewnia jeden z olsztyńskich nauczycieli, który przeszedł test w poniedziałek. Musiałem chwilę poczekać, bo było wielu chętnych, ale samo pobranie wymazu trwalo krótko, badanie poszło bardzo sprawnie.

Ile zarabia kierowca taksówki, tira, śmieciarki? Nie zgadniesz! A może jednak? [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
Ile zarabia kierowca śmieciarki?

Od poniedziałku do piątku włącznie nauczyciele klas I-III przechodzą nieobowiązkowe testy na obecność wirusa Sars Cov2. Akcję przeprowadza Sanepid, do pomocy zostali zaangażowani żołnierze WOT. Z zapewnień rządu wynika, że powrót dzieci do szkół nie zależy od wyników testów. Zdaniem wojewódzkiego inspektora sanitarnego, bardziej niż testów, potrzebujemy szczepień [posłuchaj audio]

Posłuchaj: z Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym Januszem Dzisko rozmawia Anita Zalewska

W tzw. etapie „0” szczepiony jest personel szpitali i przychodni oraz pracownicy sanepidu, aptek, domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej, osoby zatrudnione na uczelniach medycznych i studenci kierunków medycznych. Następnie szczepieni będą seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele. Po 15 stycznia 2021 r. ruszą w Polsce zapisy do bezpłatnego populacyjnego szczepienia przeciw COVID-19, czyli osób poza grupą „0” .

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE