Napad na dwa sklepy w Olsztynie. Policja poszukuje mężczyzny z nagrania!

i

Autor: KMP Olsztyn Napad na dwa sklepy w Olsztynie. Policja poszukuje mężczyzny z nagrania!

Kryminalne

Napad na dwa sklepy w Olsztynie. Policja poszukuje mężczyzny z nagrania!

2023-03-22 15:03

Policja poszukuje mężczyzny z nagrania, który może mieć związek z dwoma usiłowaniami rozbojów z użyciem noża. Do zdarzeń doszło w dwóch sklepach na terenie Olsztyna. Wszystkie osoby mogące pomóc w identyfikacji mężczyzny proszone są o kontakt z olsztyńskimi policjantami.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy usiłowania rozbojów. Do dwóch zdarzeń doszło 5 stycznia 2023 roku w krótkich odstępach czasu w sklepach na terenie Olsztyna.

– W obu przypadkach nieznany na ten moment sprawca wszedł do lokalu handlowego i grożąc użyciem noża, zażądał od ekspedientek wydania gotówki. Ostatecznie napastnik został spłoszony ze sklepów przez innych klientów czy poprzez włączenie alarmu, po czym uciekł w nieznanym kierunku. W wyniku zdarzeń nikomu nic się nie stało – informuje mł. asp. Andrzej Jurkun, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

Policjanci prowadzący czynności zdecydowali o publikacji fragmentu zabezpieczonego w tej sprawie materiału z zapisu kamer monitoringu. Na nagraniu widać mężczyznę mogącego mieć związek z przestępstwami.

Osoby, które rozpoznają widocznego na filmie mężczyznę, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Olsztynie. Informacje można przekazywać osobiście, telefonicznie: 47 731 34 24, mailowo: naczelnik.ppz@olsztyn.ol.policja.gov.pl lub kontaktując się bezpośrednio z policjantem prowadzącym postępowanie pod nr tel.: 47 731 34 34. Policja zapewnia anonimowość.

Kierowca BMW uciekał przed policją. Był pod wpływem amfetaminy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE