nieruchomości

Najtańsze ulice w Olsztynie. Tu za mieszkanie zapłacisz najmniej. Sprawdź ranking!

2023-09-18 14:53

Ceny mieszkań rosną w zastraszającym tempie. Niestety nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Niepokojący wzrost widać nie tylko w Warszawie, Krakowie czy Trójmieście, ale także w Olsztynie. Warto jednak pamiętać, że są ulice, w których nieruchomości są znacząco tańsze w stosunku do pozostałych obszarów miasta. Zatem, gdzie w Olszynie za mieszkanie można zapłacić najmniej? Ranking najtańszych ulic znajdziesz poniżej.

Olsztyn nie jest najdroższym miastem w Polsce pod względem mieszkań, choć i tu zdarzają się rekordowo wysokie ceny. Przykładowo za mieszkanie o metrażu 28 m², zlokalizowane przy ulicy Bałtyckiej nad brzegiem jeziora Ukiel, trzeba zapłacić 640 000 zł, co daje 22 857,14 zł/m².

Na podstawie danych portalu SonarHome.pl wiadomo, że aktualnie cena za 1 m² mieszkania w Olsztynie kształtuje się średnio w okolicach 7 065 zł. Jeszcze przed miesiącem ten koszt zamykał się w kwocie 6 959 zł. Oznacza to, że ceny mieszkań dla Olsztyna wzrosły o 1.52 proc. Co więcej, tylko od początku roku cena 1 m² w Olsztynie wzrosła aż o 466 zł, co daje zmianę o 7.06 proc.

Najtańsze ulice w Olsztynie. Tu za mieszkanie zapłacisz najmniej

Według danych za wrzesień 2023, najdroższą ulicą w Olsztynie jest Koralowa. Za mieszkanie trzeba zapłacić tu średnio 8237 zł/m². A gdzie ceny mieszkań w Olsztynie są najniższe? Na podstawie danych statystycznych SonarHome.pl przygotowaliśmy listę ulic w Olsztynie, gdzie za 1 m² zapłacisz najmniej. Szczegóły w galerii poniżej.

Numerologia mieszkania i jej znaczenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE