Najpopularniejsze imiona nadane w 2020 roku w Olsztynie! Zobacz zestawienie

2020-10-07 14:19

Po babci, wujku, a może po ulubionym bohaterze literackim? Wybór imienia dla dzieci często nie jest łatwy. Jakie imiona w pierwszym półroczu 2020 roku nadawali swoim dzieciom rodzice? Zobacz zestawienie TOP 20 najpopularniejszych imion nadanych dzieciom urodzonym w Olsztynie!

Ruiny zamku w Ełku

Najpopularniejsze i najrzadsze imiona nadawane dzieciom w Olsztynie

Ministerstwo Cyfryzacji podało listę najpopularniejszych imion w Olsztynie, jakie rodzice nadawali swoim dzieciom w pierwszym półroczu 2020 roku. Okazuje się, że wśród chłopców króluje Aleksander - 24, natomiast u dziewczynek Alicja - 15. Jednak nie wszyscy rodzice szukają inspiracji pośród najpopularniejszych imion. Niektórzy decydują się na bardziej nieszablonowe wybory.

Tola, Rozalia, Nela – to dziewczęce imiona, które w zestawieniu pojawiają się najrzadziej. Natomiast wśród chłopców możemy spotkać m. in. Tymoteusza, Remigiusza czy Konstantego.

Zestawienie TOP 20 najpopularniejszych imion w Olsztynie

Ministerstwo Cyfryzacji podkreśla, że wybierając imię dla potomka, powinniśmy pamiętać, że według prawa, nie powinniśmy decydować się na imię ośmieszające. Co więcej, imię powinno wskazywać też na płeć dziecka. Jeśli nie zastosujemy się do tych zasad, kierownik urzędu stanu cywilnego (USC), w którym chcemy zarejestrować naszego potomka, może odrzucić nasz wybór.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE