Najdziwniejsze nazwy miejscowości na Warmii i Mazurach. Aż trudno w to uwierzyć!

i

Autor: Canva

Najdziwniejsze nazwy miejscowości na Warmii i Mazurach. Aż trudno w to uwierzyć!

2020-01-16 13:30

Ludzka fantazja nie zna granic. Aż trudno uwierzyć, że na mapie znajdziemy Zgon, Zamordeje czy też miejscowość Niedźwiedź. Wszystkie te miejsca można odwiedzić na Warmii i Mazurach.

Warmińsko-mazurskie słynie z niezwykle oryginalnych nazw miejscowości. Nieopodal Olsztyna znajdziemy osadę Zazdrość. Krążą pogłoski, że jej nazwa powstała po tragicznej historii miłosnej. Jak czytamy na portalu mojemazury.pl, kiedyś przedwojenny myśliwy zastrzelił tam z zazdrości swoją żonę, którą podejrzewał o zdradę. W pobliżu jest też wieś Pokrzywy, ale i Zgniłocha, która niezbyt miło się kojarzy. Czym zatem pachnie w Zgniłoszach? - U nas pachnie lasem! - odpowiedziała mieszkanka reporterom Moje Mazury.

Czytaj też: Opuszczona wyspa na Mazurach kiedyś tętniła życiem. Odwiedzali ją zagraniczni turyści

Sporo miejscowości nosi też nazwy zwierząt. I tak ze Zgniłoch mamy zaledwie 23 km do wsi Koty. Do miejscowości Niedźwiedź trzeba jechać trochę dłużej. Więcej oryginalnych nazw znajdziecie poniżej w naszej galerii na ESKA.PL Olsztyn.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE