Najdłuższa nazwa miejscowości w warmińsko-mazurskim. Ile ma liter? Sprawdziliśmy!

i

Autor: Unsplash

ciekawostki

Najdłuższa nazwa miejscowości w warmińsko-mazurskim. Ile ma liter? Sprawdziliśmy!

2023-12-04 14:38

Najdłuższą nazwą miejscowości w Polsce jest Wólka Sokołowska koło Wólki Niedźwiedzkiej położona w województwie podkarpackim. Ma aż 38 liter i 43 znaki. A zastanawialiście się kiedyś, jak brzmi i ile ma liter najdłuższa nazwa miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim? Postanowiliśmy to sprawdzić. Szczegóły w materiale poniżej.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w województwie warmińsko-mazurskim mamy aż 3929 miejscowości. Przejrzenie zatem wszystkich pod względem liczby znaków, nie należało do najłatwiejszych zadań. Mamy jednak nadzieję, że nic nam nie umknęło.

Najdłuższa nazwa miejscowości w woj. warmińsko-mazurskim. Ile ma liter?

Według naszych wyliczeń, najdłuższą nazwą miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim jest… Biskupiec-Kolonia Pierwsza. Ma 24 litery i 26 znaków. Znajduje się w gminie Biskupiec w powiecie olsztyńskim. Jest też Biskupiec-Kolonia Trzecia licząca 23 litery oraz 25 znaków, Biskupiec-Kolonia Druga mająca 21 liter i 23 znaki.

Najdłuższa nazwa miasta w warmińsko-mazurskim

Sprawdziliśmy także najdłuższą nazwę miasta na Warmii i Mazurach. W tym przypadku bezapelacyjnie bitwę na litery wygrywa Nowe Miasto Lubawskie. Może poszczycić się 19 literami i 22 znakami. Nieco mniej, bo 17 liter i 18 znaków ma z kolei Lidzbark Warmiński.

Najmniejsze wsie w warmińsko-mazurskim. W niektórych mieszka tylko jedna osoba!

Łoś grasował na placu zabaw w Pabianicach. Interweniowały służby
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE