finanse

Najbardziej zadłużone powiaty w warmińsko-mazurskim. Tutaj jest najgorzej! [LISTA]

2023-10-19 14:48

Średnie zadłużenie Polaków wynosi 20 tys. złotych. Jednak nie w każdym regionie kraju jest ono takie samo. Na mapie Polski są bowiem takie miejsca, gdzie na jednego mieszkańca przypada nawet 46 tys. długu! A jak sytuacja wygląda w województwie warmińsko-mazurskim? Ranking najbardziej zadłużonych powiatów przygotowaliśmy na podstawie danych zebranych przez Krajowy Rejestr Długów.

Polacy toną w długach. Według danych Krajowego Rejestru Długów, tylko na koniec 2022 roku byli zadłużeni na łączną kwotę 44,44 mld złotych. Głównie przez niespłacone raty kredytów i pożyczki, przeterminowane rachunki za telefon, telewizję, internet, mieszkanie, prąd czy gaz, zaległe alimenty i opłaty sądowe. Najbardziej zadłużonym miastem na prawach powiatu w Polsce jest Wałbrzych w woj. dolnośląskim. Tutaj zadłużenie w przeliczeniu na 1000 mieszkańców wynosi niemal 4 mln zł. Z kolei najbardziej zadłużonym powiatem jest powiat nowodworski z woj. pomorskiego, gdzie wartość zadłużenia na 1000 mieszkańców wynosi 2,2 mln zł.

Najbardziej zadłużone powiaty w warmińsko-mazurskim [LISTA]

A jak wygląda sytuacja w woj. warmińsko-mazurskim? Według danych Krajowego Rejestru Długów najgorzej wypada Elbląg, w którym zadłużenie wynosi ponad 2 mln złotych. Na przeciwległym biegunie, czyli z najmniejszym zadłużeniem, znajduje się powiat iławski z zadłużeniem w kwocie 1,1 mln zł. Listę pięciu najbardziej zadłużonych powiatów w województwie warmińsko-mazurskim w przeliczeniu na 1000 mieszkańców znajdziesz w galerii poniżej.

Jak zaoszczędzić na zwiedzaniu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE