Najbardziej niebezpieczne skrzyżowanie w Olsztynie. Policja podała statystyki

2020-12-01 9:02 agada
Najbardziej niebezpieczne skrzyżowanie w Olsztynie. Policja podała statystyki
Autor: pixabay.com/ zdjęcie ilustracyjne Najbardziej niebezpieczne skrzyżowanie w Olsztynie. Doszło na nim do 122 zdarzeń drogowych

Skrzyżowania... spośród wszystkich w Olsztynie niechlubną liczbą zdarzeń drogowych wyróżnia się jedno - Rondo im. Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. W roku ubiegłym doszło na nim do 122 zdarzeń drogowych. Na szczęście większość skończyła się jedynie na niegroźnych kontuzjach czy uszkodzeniach blacharskich.

Elbląg: Wjechał pod prąd na S7

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a w związku z tym przed nami czas podsumowań. Takie przygotowała Komenda Miejska Policji w Olsztynie. Dotyczy bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie Olsztyna w 2019 roku.

Według raportu, w Olsztynie odnotowano 3343 zdarzeń drogowych, z czego 225 zdarzeń stanowiły wypadki drogowe, w których 253 osoby zostały ranne, a 2 zginęły. Ponadto, podczas kontroli drogowych policjanci zatrzymali 439 kierujących znajdujących się w stanie po spożyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości.

W raporcie uwzględniono również najbardziej niebezpieczne skrzyżowanie, które wyróżnia się niechlubną liczbą zdarzeń drogowych. To Rondo im. Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. W 2019 roku doszło na nim do 122 niebezpiecznych sytuacji.

W przypadku przejść dla pieszych, do największej liczby zdarzeń z udziałem osób pieszych w ubiegłym roku dochodziło na ul. Dworcowej w Olsztynie. Policja apeluje, by w tym rejonie zachować szczególną ostrożność.

Na drogach Olsztyna w 2019 roku. Podsumowanie
Autor: KMP Olsztyn Na drogach Olsztyna w 2019 roku. Podsumowanie
Posłuchaj o skutecznych sposobach na katar. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.