Nadzwyczajne narodziny! Dziecko ma 26 palców. Rodzice uważają to za inkarnację bogini

i

Autor: Canva (The Xavier Lorenzo Collection)/ YouTube: New York Post

świat

Nadzwyczajne narodziny! Dziecko ma 26 palców. Rodzice uważają to za "inkarnację bogini"

2023-09-21 11:27

W Indiach narodziła się niezwykła dziewczynka, o której natychmiast zaczęły rozpisywać się media na całym świecie. Okazało się bowiem, że dziecko ma aż 26 palców. Zupełnie nie zmartwiło to jednak rodziców, którzy stwierdzili, że doszło do ... "inkarnacji bogini". A co na to lekarze? Szczegóły w artykule poniżej.

Narodziło się dziecko z 26 palcami. Rodzice uważają to za "inkarnację bogini"

Nadzwyczajne narodziny miały miejsce w mieście Bharatpur położonym w Radżastanie w zachodnich Indiach. Jak donosi m.in. New York Post, na świat przyszło dziecko, które ma 26 palców – po 7 palców u każdej dłoni oraz po 6 palców u każdej stopy. Rodzina dziewczynki nie jest jednak tym faktem zmartwiona. Wręcz przeciwnie – 25-letnia matka Sarju Devi oraz ojciec dziecka są zachwyceni. Uważają bowiem, że doszło do inkarnacji bogini "Dholagarh Devi". – Moja siostra umożliwiła narodziny dziecka z 26 palcami, więc uznajemy to za przykład inkarnacji Dholagarh Devi. Jesteśmy przeszczęśliwi – miał powiedzieć zagranicznym mediom brat Sarju Devi.

Co ciekawe, świątynia tej bogini znajduje się w pobliżu miejsca narodzin dziecka, a posągi przedstawiają boginię Dholagarh jako młodą kobietę z kilkoma rękami.

Rzadka wada genetyczna. Na czym polega polidaktylia?

Zupełnie innego zdania są jednak lekarze. Twierdzą, że dziecko urodziło się z rzadką wadą genetyczną, polidaktylią. To wada polegająca na obecności dodatkowego palca bądź palców, do której dochodzi na etapie rozwijania się płodu. Może dotyczyć zarówno ludzi, jak również zwierząt, np. kotów. Leczenie polega na operacyjnym usunięciu nadliczbowych palców.

Na razie nie wiadomo, czy rodzice dziecka z Indii zdecydują się na operację. Najważniejsze jednak, że z medycznego punktu widzenia posiadanie dodatkowych palców nie jest przeszkodą, a ogólny stan zdrowia dziewczynki jest bardzo dobry.

Najzabawniejsze nazwy miejscowości w warmińsko-mazurskim. Słyszałeś o tych miejscach?

Nigdy nie publikowane zdjęcia Michaela Jacksona – pokazała je jego córka!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE