Nad Jeziorem Wydmińskim powstanie plaża z infrastrukturą sportową. Koszt inwestycji to 11 mln zł

i

Autor: Urząd Gminy Wydminy/ Canva Nad Jeziorem Wydmińskim powstanie plaża z infrastrukturą sportową. Koszt inwestycji to 11 mln zł

Nad Jeziorem Wydmińskim powstanie plaża z infrastrukturą sportową. Koszt inwestycji to 11 mln zł

2021-11-03 14:50

Nowa atrakcja turystyczna na Mazurach! W przyszłym roku ruszy największa w historii wydmińskiego samorządu inwestycja. Na wyspie wydmińskiej powstanie plaża z infrastrukturą sportową. Jak będzie wyglądać? O szczegółach przeczytasz w materiale poniżej.

Zamiast palm wiekowe mazurskie świerki i sosny z dobroczynnymi olejkami eterycznymi, czysta woda, a w niej pląsające ryby i aromatyczny tatarak. Do tego przyjemny piasek, taras wypoczynkowy, zjeżdżalnia, obszerne miejsca relaksu i aktywnej rekreacji oraz strefa palenia ognisk z altaną grillową.

– Po raz pierwszy mieszkańcy i goście odwiedzający Wydminy będą mieli do dyspozycji tak bogatą ofertę aktywnego wypoczynku przygotowaną przez samorząd – mówi wójt gminy Wydminy Radosław Król. – Nasze turystyczne atrakcje łączą się ze sobą – na plażę można przyjść pieszo z centrum Wydmin podążając wzdłuż jeziora aleją spacerową. Po drodze przekroczymy modrzewiowy Most Garbaty. Myślimy też o rowerzystach – w planach jest budowa nowych ścieżek rowerowych oraz oznakowanie i promocja istniejących tras. Jesteśmy też w trakcie opracowania planu zagospodarowania przestrzennego Wyspy Wydmińskiej, który ma docelowo umożliwić organizację łagodnej turystyki na wyspie. To wszystko sprawi, że Wydminy staną się jeszcze atrakcyjniejszą lokalizacją na Mazurach.

Mistrzowie grają do jednej bramki dla Pawła Parczewskiego – Akcja Charytatywna, Galeria Warmińska 28 października
Nad Jeziorem Wydmińskim powstanie plaża z infrastrukturą sportową. Koszt inwestycji to 11 mln zł

i

Autor: Urząd Gminy Wydminy

Na rozbudowanej plaży będzie co robić – prócz zażywania kąpieli wodnych i słonecznych plażowicze będą mogli korzystać z dwóch boisk do siatkówki plażowej, boiska do koszykówki, badmintona, miejsca do gry w tenisa stołowego oraz gry w „duże szachy”. W naturalną zieleń zostaną wkomponowane nasadzenia.  Zielone przestrzenie i miejsca rekreacji połączą alejki z traktami dla spacerowiczów.

Istotnym elementem projektu będzie inwestycja infrastruktury wodnej – na drugim brzegu jeziora  w pobliżu siedziby OSP Wydminy zbudowany zostanie hangar na sprzęt pływający, slip i pomost wędkarski o długości 27 m.

Źródło: Urząd Gminy Wydminy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE