Na Mazurach znaleziono szczątki tajemniczego obiektu. Czy wiadomo już coś więcej?

i

Autor: wojsko-polskie.pl/ Google Maps

wiadomości

Na Mazurach znaleziono szczątki tajemniczego obiektu. Czy wiadomo już coś więcej?

2023-06-05 9:57

W weekend w pobliżu miejscowości Kaliszki na Mazurach znaleziono szczątki obiektu przypominającego balon - najprawdopodobniej meteorologicznego. Czy wiadomo już coś więcej? O komentarz poprosiliśmy rzecznika prasowego Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Tajemniczy obiekt w pobliżu miejscowości Kaliszki

Do zdarzenia doszło w sobotę (3 czerwca) wcześnie rano w pobliżu miejscowości Kaliszki pod Białą Piską. W polu przy drodze osoba cywilna znalazła tajemniczy obiekt. Jak informowało RMF FM, znalazca obiektu opisywał, że pod foliową kopułą balonu znajdowała się styropianowa skrzynka, antenka, a na balonie można było odczytać napisy cyrylicą.

Na miejsce natychmiast wezwano policję, żandarmerię i inne służby wojskowe. Obiekt ostatecznie został przejęty przez wojsko. Według informacji przekazanych przez rzecznika prasowego Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Jacka Goryszewskiego, możliwe że jest to balon meteorologiczny. Wojsko zaznaczyło również, że tego dnia urządzenia radiolokacyjne nie stwierdziły naruszeń przestrzeni powietrznej.

Co spadło na Mazurach? Wojsko bada sprawę

- Wciąż trwają czynności w sprawie. Trzeba czekać na ich dokończenie – powiedział w poniedziałek (5 czerwca) w rozmowie z eska.pl ppłk Jacek Goryszewski, rzecznik prasowy Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Pod Bydgoszczą spadł obiekt wojskowy. Na miejscu wojsko i policja
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE