Na krajowej szesnastce będzie bezpieczniej. Powstanie chodnik i oświetlenie drogi

2021-03-02 8:29

Na drodze krajowej nr 16 poprawi się bezpieczeństwo pieszych. Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad w Olsztynie poinformowała o inwestycji, w ramach której między miejscowościami Długie i Kalinowo zbudowany zostanie chodnik wraz z zatokami autobusowymi i oświetleniem drogi. Wykonawca zadania o wartości 3,7 mln zł ma na jego realizację osiem miesięcy.

- Budowa chodnika wraz z zatokami autobusowymi i oświetleniem drogi na odcinku drogi krajowej nr 16 między miejscowościami Długie i Kalinowo to przedmiot umowy, którą podpisaliśmy dziś z firmą Ekodrom z Augustowa. Wykonawca zadania o wartości 3,7 mln zł ma na jego realizację osiem miesięcy - informuje GDDKiA Olsztyn.

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu poprzez budowę chodnika o szerokości 2 m wzdłuż drogi krajowej nr 16 na odcinku o długości 1,5 km. W ramach zadania powstaną także dwie zatoki autobusowe, oświetlenie drogi w miejscowości Długie wraz z doświetleniem przejścia dla pieszych. Przy okazji inwestycji wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Wykonane zostanie oznakowanie pionowe i poziome wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Raport z Anteny 01.03
Poprawi się bezpieczeństwo pieszych na szesnastce

i

Autor: GDDKiA Olsztyn

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE