Na jeziorze Tałty zatonęła łódź. Płynęło nią pięciu mężczyzn

2022-08-10 13:43
Na jeziorze Tałty zatonęła łódź. Płynęło nią pięciu mężczyzn
Autor: pixabay.com/ Google Maps Na jeziorze Tałty zatonęła łódź. Płynęło nią pięciu mężczyzn

Niebezpieczna sytuacja na Mazurach! Na jeziorze Tałty przewróciła się łódź motorowa i zatonęła. Pływało nią pięciu mężczyzn. Na szczęście wszystkim, z pomocą świadków zdarzenia, udało się bezpiecznie wrócić na brzeg.

Do zdarzenia doszło we wtorek (9 sierpnia) około godziny 18.30. Na jeziorze Tałty przewróciła się łódź motorowa, która następnie zatonęła. Na brzegu funkcjonariusze zastali pięciu mężczyzn.

- Osoby te przyznały, że podczas nieprawidłowo wykonanego manewru skrętu w lewo łódź przechyliła się, zaczęła nabierać wody, aż w końcu zatonęła. Wszystkie osoby znalazły się w wodzie. Jednostki przepływające nieopodal, których załogi były świadkami zdarzenia podpłynęły, podjęły mężczyzn z wody, a następnie pomogły im się dostać na najbliższy brzeg - poinformowała mł. asp. Paulina Karo, oficer prasowa KPP w Mrągowie.

Funkcjonariusze ustalili, że na sterowanie łodzią, którą płynęli, nie były wymagane uprawnienia sternika, a sternik był trzeźwy. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci.

Eska Summer City Olsztyn! Lecimy na Warmię i Mazury
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE