Można się wystraszyć! Fascynujące nagranie z fotopułapki opublikowali leśnicy [WIDEO]

2020-10-07 9:20
Nagranie z fotopułapki w Nadleśnictwie Młynary
Autor: Nadleśnictwo Młynary Na terenie Nadleśnictwa Młynary kończy się rykowisko jeleni trwa bukowisko łosi niebawem rozpocznie się bekowisko danieli

Oko fotopułapki rejestruje takie momenty z życia leśnych zwierząt, których doświadczenie bezpośrednio przytrafia się jedynie szczęściarzom. Nowe fascynujące nagranie pojawiło się na stronie Nadleśnictwa Młynary. Ostrzegamy, że na początku filmu można się wystraszyć!

Jesienny las kryje w sobie wiele tajemnic. Poza spadającymi barwnymi liśćmi i krzątającymi się zwierzętami, które gromadzą zimowe zapasy, odbywa się również piękny przyrodniczy spektakl. Mowa o rykowisku jeleni, bukowisku łosi, a już niebawem również bekowisku danieli.

Czytaj też: Ruiny średniowiecznego zamku. Tajemnicze miejsce na półwyspie robi wrażenie [ZDJĘCIA]

Jak tłumaczą leśnicy, rykowisko, bukowisko, bekowisko to nazwy okresów godowych gatunków jeleniowatych bytujących w naszych lasach. W tym czasie możemy usłyszeć dobiegające z lasów głośne odgłosy. Zwierzęta w ten sposób chcą zwabić potencjalne partnerki, które dadzą życie kolejnemu pokoleniu. Odgłosy te mają również odstraszyć konkurentów lub wezwać ich do walki o partnerkę. Co ciekawe, ryczenie można usłyszeć nawet z odległości kilku kilometrów. 

Wyjątkowe nagranie z fotopułapki Nadleśnictwa Młynary

Wyjątkowe momenty udało się uchwycić na fotopułapce leśnikom z Nadleśnictwa Młynary. Ale uwaga! Przed oglądaniem obowiązkowo włączcie dźwięk.

Zwierzyna w Nadleśnictwie Młynary
Posłuchaj, jak rozpoznać czy dopada cię grypa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE