Mojtyny. Tir wjechał w dom starszego małżeństwa. Potrzebna pomoc [ZDJĘCIA]

2023-01-26 9:36

Chwile grozy przeżyło starsze małżeństwo z Mojtyn, w których dom nagle wjechał rozpędzony tir. Nic im się nie stało, budynek niestety nie nadaje się do zamieszkania. Pani Irena i pan Jan znaleźli schronienie u rodziny, ale bardzo chcieliby wrócić do siebie. By tak jednak się stało, potrzebna jest pomoc. Społeczna grupa Akademia Dobrych Pomysłów założyła w związku z tym internetową zbiórkę. Szczegóły poniżej.

Mojtyny. Tir wbił się w dom starszego małżeństwa

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w sobotę (21 stycznia) po godzinie 6.00. W jeden z domów w miejscowości Mojtyny nagle wjechał tir. – Cudzoziemiec kierujący pojazdem ciężarowym MAN z naczepą, na łuku drogi, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze, staranował ogrodzenie i zatrzymał się w domu starszego małżeństwa – poinformował zespół prasowy mrągowskiej policji. Pojazd przebił frontową ścianę na wylot, tak że kabina auta znajdowała się w domowych pomieszczeniach. Auto wbiło się w dom tak mocno, że do jego wyciągnięcia strażacy ściągnęli specjalistyczny samochód z Ostródy.

W tym czasie w budynku były dwie osoby, 71-letni mężczyzna oraz 70-letnia kobieta. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Kierowcę zakleszczonego w pojeździe wydobyli strażacy. Mężczyzna był trzeźwy, na skutek zdarzenia doznał ogólnych potłuczeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł i nałożono na niego 12 pkt karnych.

Tir zniszczył ich dom. By mogli do niego wrócić, potrzebna jest pomoc

Urzędnicy z nadzoru budowlanego, którzy byli na miejscu, stwierdzili, że w takim stanie dom nie może być zamieszkany. Jego mieszkańcy znaleźli więc schronienie u najbliższej rodziny. Woleliby jednak móc wrócić do swojego domu. By tak mogło się stać, potrzebna jest pomoc finansowa. Internetową zbiórkę pieniędzy założyła społeczna grupa Akademia Dobrych Pomysłów.

– W obliczu takiej tragedii, kiedy w kilka chwil Pani Irena i Pan Jan stracili swój dom, zwracamy się do Wszystkich o wsparcie dla nich – napisali na zrzutka.pl założyciele zbiórki.

Akcja GOPR w Beskidzie Żywieckim. Szukali 60-latki, która... siedziała w domu!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE