Mikołajki w Olsztynie. Gdzie zabrać dzieci? Co będzie się działo?

2022-12-02 12:39
Mikołajki w Olsztynie. Gdzie zabrać dzieci? Co będzie się działo?
Autor: pexels.com Mikołajki w Olsztynie. Gdzie zabrać dzieci? Co będzie się działo?

Mikołajki to święto uwielbiane przede wszystkim przez dzieciaki. Jak można spędzić je w Olsztynie? Gdzie zabrać dzieci? Całą masę atrakcji przygotowała Kuźnia Społeczna, Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, ale też Galeria Warmińska i Aura Centrum Olsztyna. Szczegóły poniżej.

Mikołajki w Olsztynie. Gdzie zabrać dzieci? Co będzie się działo?

Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja biskupa Miry. Współcześnie w Polsce nocą z 5 na 6 grudnia, podkłada się dzieciom drobne prezenty pod poduszką, w buciku lub umieszcza się je w dużej skarpecie. W tym roku Mikołajki wypadają we wtorek. Dlatego też wiele wydarzeń związanych z tym świętem zaplanowano na weekend 3-4 grudnia. Co z okazji Mikołajek będzie działo się w Olsztynie? Gdzie zabrać dzieci na Mikołajki?

Mikołajki w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym

W sobotę (3 grudnia) na wspólne obchody Mikołajek zaprasza Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. W planach są warsztaty, spektakle teatralne dla dzieci i premierowy pokaz nowej projekcji w Olsztyńskim Planetarium. Szczegółowy program wydarzenia poniżej.

Sala projekcyjna Planetarium

 • 11:00 – projekcja „Polaris”
 • 12:00 – projekcja premierowa „Łucja, zagadka spadających gwiazd”
 • 13:00 – Niebo nad nami
 • 14:00 – projekcja premierowa „Łucja, zagadka spadających gwiazd”
 • 15:00 – Sondujemy Układ słoneczny
 • 16:00 – projekcja premierowa „Łucja, zagadka spadających gwiazd”
 • 17:00 – Słońce nasza gwiazda

Dodatkowe atrakcje

 • 10:00 – teatrzyk dla dzieci „Maciupinek” (sala odczytowa)
 • 12:00 – teatrzyk dla dzieci „Maciupinek” (sala odczytowa)
 • 11:00 - 16:00 Warsztaty „Kosmiczne bombki” (hall górny planetarium)
 • Spotkanie z Mikołajem Kopernikiem

Mikołajki w Kuźni Społecznej

W niedzielę (4 grudnia) wyjątkowe Mikołajki organizuje Kuźnia Społeczna. Mile widziane są dzieci w wieku 4-12 lat z rodzicami. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 14.00 - 16.00. W programie mikołajkowe tańce i zabawy, wspólne tworzenie ozdób świątecznych, spotkanie z Mikołajem oraz upominek od Mikołaja. Więcej informacji znajdziesz na stronie wydarzenia.

Mikołajki w olsztyńskich galeriach

Aura Centrum Olsztyna

Wszyscy, którzy odwiedzą galerię Aura Centrum Olsztyna we wtorek (6 grudnia) w godz. 12-18, będą mogli poczuć się jak w bajce. Przestrzeń na drugim poziomie obok windy panoramicznej zamieni się w bajkową scenerię. Mikołaj zasiądzie na wygodnym fotelu i w otoczeniu Śnieżynek będzie czekał na najmłodszych, gotowy do rozmów i pozowania do zdjęć. To będzie chwila, którą warto będzie uwiecznić na zdjęciach!

Dzieci podczas spotkania otrzymają słodki podarunek od Mikołaja i Śnieżynki. Mikołaj zaprosi także do pomocy w przygotowywaniu świąt. Będzie można nauczyć się kaligrafować (np. listy do Mikołaja), ozdabiać akrylowe bombki dekorować ciasteczka. Każde z chętnych dzieci otrzyma dzienniczek pomocnika Świętego Mikołaja, w którym będzie mogło zebrać potwierdzenia nabycia poszczególnych umiejętności. Każdy departament szkoły będzie oznaczony, w każdym z nich elfy będą prezentować poszczególne umiejętności i nadzorować pracę dzieci. Uczniowie po zdobyciu umiejętności niezbędnych do świątecznej pomocy otrzymają certyfikaty podpisane przez samego Mikołaja! Dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu własnoręcznie udekorowane pierniki i wykonane ozdoby.

Galeria Warmińska

Wyjątkowe atrakcje na 6 grudnia (w godz. 12-18) zaplanowała także Galeria Warmińska. Tradycyjnie już w centralnym miejscu atrium, na poziomie 0, na tronie zasiądzie św. Mikołaj, tym razem jednak na tronie w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni na pokój w bajkowej krainie. Każde dziecko będzie mogło zrobić sobie z nim zdjęcie i otrzymać słodki upominek. Co godzinę zaplanowano także warsztaty tworzenia świątecznych lizaków wraz z pokazem karmelarza. Będą dostępne różne kolory i smaki tych karmelowych słodkości. 

Burger Drwala w wersji FIT. Jak zrobić go w domu? | ESKA XD - Fit vlog #62
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE