Mikołajki. Ewakuacja mieszkańców. W jeziorze Mikołajskim znaleziono niewybuch

i

Autor: Canva Mikołajki. Ewakuacja mieszkańców. W jeziorze Mikołajskim znaleziono niewybuch

Mikołajki. EWAKUACJA MIESZKAŃCÓW! W jeziorze Mikołajskim znaleziono niewybuch

2022-01-18 7:39

Mikołajki. Na dnie Jeziora Mikołajskiego znaleziono granat pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. W związku z planowaną na wtorek (18 stycznia) akcją usuwania niewybuchu konieczna będzie ewakuacja mieszkańców pobliskich budynków. Szczegóły poniżej.

Niebezpiecznego odkrycia dokonano w minioną sobotę (15 stycznia) podczas ćwiczeń Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na dnie jeziora Mikołajskiego znaleziono niewybuch, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Dalszego rozpoznania dokonali funkcjonariusze policji wraz z patrolem Rozminowania Jednostki Wojskowej w Orzyszu. Wyznaczona została strefa bezpieczna, a miejsce jest zabezpieczane przez policjantów do przyjazdu saperów z Marynarki Wojennej w Gdyni.

Niewybuch w jeziorze Mikołajskim. Konieczna ewakuacja mieszkańców

Granat zostanie wydobyty i unieszkodliwiony na poligonie w Orzyszu. Na czas wydobycia niebezpiecznego przedmiotu konieczna będzie ewakuacja mieszkańców. Tą zaplanowano na wtorek (18 stycznia) w godzinach 8.00 - 10.00. Ewakuacja dotyczy:

  • ulicy OKRĘŻNEJ od numeru 1, 2A, 2, 3,
  • budynków przy ulicy MRĄGOWSKIEJ od numeru 1 do 6,
  • ulicy 3-go MAJA po stronie nieparzystej - 1, 3, 5, 9, 11, 13, 13A, 15, 15A, 17,19, 19A
  • pl. Wolności nr 14, 13, 15, 12, 11.

- Ewakuacja potrwa do odwołania, co powinno nastąpić ok. godz. 13.00. W związku z powyższym prosimy o opuszczenie budynków i udanie się poza strefę ewakuacji. Na czas ewakuacji wyznacza się miejsce schronienia dla mieszkańców w CENTRUM KULTURY KŁOBUK, UL. KOLEJOWA 6 - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Poszukiwania zaginionego wędkarza w jeziorze Szeląg Wielki niedaleko Ostródy

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE