Mieszkańcy Olsztyna mogą odbierać węgiel. W sprzedaży dostępny jest węgiel groszek oraz węgiel gruby

i

Autor: UM Olsztyn Mieszkańcy Olsztyna mogą odbierać węgiel. W sprzedaży dostępny jest węgiel groszek oraz węgiel gruby

Mieszkańcy Olsztyna mogą już odbierać węgiel. W sprzedaży węgiel groszek oraz węgiel gruby

2022-12-06 10:47

Węgiel dotarł już do Olsztyna. Mieszkańcy, którzy złożyli wnioski o zakup opału po preferencyjnych cenach, mogą już go odbierać w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Wcześniej trzeba jednak uzgodnić termin. Szczegóły poniżej.

W Olsztynie ruszyło wydawanie węgla po preferencyjnej cenie

W województwie warmińsko-mazurskim do programu dystrybucji taniego węgla wśród swoich mieszkańców przystąpiło 113 na 116 gmin. 75 podpisało już odpowiednie umowy. Oznacza to, że ich mieszkańcy albo już mogą kupować tani węgiel, albo ten węgiel pojawi się u nich lada dzień. Do Olsztyna właśnie dotarł.

Do końca poprzedniego tygodnia w olsztyńskim MOPS-ie, który zajmuje się przyjmowaniem dokumentów na kupno paliwa, wpłynęło niemal 180 wniosków.

Kiedy i gdzie można odebrać węgiel w Olsztynie?

Po złożeniu wniosku i pozytywnym zweryfikowaniu dokumentów przez MOPS, zainteresowany dostaje szczegółową informację o możliwości zakupu węgla oraz instrukcję dalszego postępowania (m.in. sposób rezerwacji węgla, wyliczenia kwoty do zapłaty, wskazanie rachunku do zapłaty oraz termin odbioru paliwa). Po wykonaniu czynności wskazanych w instrukcji mieszkaniec może odebrać węgiel w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej.

- Można to zrobić w siedzibie spółki od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00 po uprzednim uzgodnieniu terminu pod numerem telefonu 89 524 12 93 - przypomina rzeczniczka MPEC-u, Kamila Rostkowska-Różacka.

W sprzedaży dostępny jest węgiel groszek oraz węgiel gruby. Cena węgla to 2000 zł/tona brutto. Każdy mieszkaniec spełniający warunki określone w przepisach może kupić do trzech ton węgla - 1,5 tony przed końcem 2022 roku oraz 1,5 tony po 1 stycznia 2023 roku. Cena węgla to 2 tys. zł brutto za tonę.

Ogrzewanie hybrydowe, czyli kilka źródeł ciepła w domu bez smogu. Czy warto?