Michelin przerywa produkcję. Olsztyńska fabryka dba o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników

2020-03-26 8:00 PG
Fabryka Michelin w Olsztynie
Autor: Urząd Miasta Olsztyna

Michelin, czyli fabryka opon, to jedna z większych firma na terenie Olsztyna. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników, władze firmy wstrzymały dziś (26 marca) wstrzymały produkcje.

Dziś fabryka Michelin w Olsztynie wprowadziła przerwę w produkcji. Priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, ale także ochrona miejsc pracy i podejmowanie niezbędnych decyzji biznesowych mających zapewnić obecne i przyszłe funkcjonowanie fabryki. Działania, które również podjęła olsztyńska firma uwzględniają zmieniające się potrzeby rynku - w obecnej sytuacji jest to spadek zainteresowania produktami wytwarzanymi w zakładzie. 

Po przeanalizowaniu wszystkich czynników, Ekipa Dyrekcyjna Fabryki postanowiła zatrzymać produkcję na okres około dwóch tygodni. Niektóre  Linie Produktowe będą nadal częściowo realizować prace dla klientów o kluczowym  znaczeniu dla fabryki. Będzie także pracować ciepłownia produkująca energię na potrzeby zakładu i miasta. 

Firma Michelin na bieżąco będzie monitorować sytuację związaną z epidemią koronawirusa, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo pracowników, a także ochronę miejsc pracy poprzez utrzymanie lub jak najszybsze wznowienie produkcji.

ESKA Top 5 odc. 113

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.