Mazury na weekend: startują Dni Ostródy. Będą kabarety i koncerty

2022-08-04 12:03

Tegoroczne Dni Ostródy potrwają trzy dni, a rozpoczynają się w piątek. W planie obchodów nie brakuje gwiazd polskiej sceny muzyczne i kabaretowej. Nie miejscu nie zabraknie też eskowego akcentu. O szczegółach piszemy w artykule.

Eska Summer City Olsztyn – Dni Ostródy 2021

Dni Ostródy 2022

Dni Ostródy 2022 odbędą się w dniach 5-7 sierpnia 2022 r. Centrum wydarzeń będzie ostródzki amfiteatr nad jeziorem Drwęckim. Sporo wydarzy się też na Bulwarze Europejskim. Gwiazdami tegorocznych DNI OSTRÓDY są: Roksana Węgiel, Sławomir, Kwiat Jabłoni i Grzegorz Turnau.

Pierwszego dnia, w piątek, będziemy bawić się w amfiteatrze podczas Polskiej Nocy Kabaretowej. Pojawi się śmietanka polskiego kabaretu. Muzycznie każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Sobota - 6 sierpnia - zapowiada się estradowo i tanecznie. Gorącą atmosferę zapewnią Roksana Węgiel i Sławomir. Natomiast niedziela - 7 sierpnia - to koncerty z poetyckim przesłaniem, w wykonaniu artystów jak: Kwiat Jabłoni i Grzegorz Turnau – mówi Zastępca Burmistrza Ostródy Piotr Kowal. - Jak zwykle możecie Państwo liczyć na moc rodzinnych atrakcji.

Dnia Ostródy tym razem startują już w piątek
Autor: materiały organizatora Dnia Ostródy tym razem startują już w piątek

Na Bulwarze Europejskim organizowane będą animacje, konkursy, wystawy, działania rekreacyjne, a w ostródzkim Amfiteatrze odbędzie się część koncertowa oraz wystawa pokonkursowa #MiastoOstróda. Tradycją Święta Miasta stało się zwiedzanie Ostródy z tarasu piętrowego autobusu, tzw. „londyńczyka”. Oprócz oglądania najpiękniejszych miejsc, będzie możliwość wysłuchania ciekawej opowieści przewodnika.

W sobotę i w niedzielę Dni Ostródy odwiedzi wakacyjny patrol Eska Summer City.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE