turystyka

Mazurska plaża przeszła ogromną metamorfozę. Latem będzie przyciągać tłumy turystów [ZDJĘCIA]

2023-11-24 14:55

Warmia i Mazury to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych regionów turystycznych w Polsce. Tłumy turystów przyciągają przede wszystkim malownicze jeziora oraz plaże. Niewykluczone, że w przyszłe wakacje jednym z najbardziej obleganych miejsc będzie wieś Trygort. Wszystko za sprawą metamorfozy, jaką przeszła sołecka plaża.

Trygort to przepiękna wieś w województwie warmińsko-mazurskim położona zaledwie 4 kilometry od Węgorzewa. Można tu zwiedzić zabytkowy dworek z XIX wieku, w którym znajdują się ozdobnie zwieńczone ceramiczne piece. Obok dworku jest też obora z tego samego okresu. Ponadto w Trygorcie znajduje się mogiła wojenna z I wojny światowej, w której pochowano 11 żołnierzy rosyjskich. Największą atrakcją jest jednak port oraz plaża położona na najdalej na północ wysuniętym brzegu jeziora Przystań, do której prowadzi rowerowe szlak Green Velo.

Plaża w Trygorcie przeszła metamorfozę

Choć plaża jest niewielka, w przyszłe wakacje może czekać ją prawdziwe oblężenie. Wszystko za sprawą niezwykłej metamorfozy, której dokonano w ramach zadania "Artystyczna aranżacja plaży sołeckiej w Trygorcie".

– Zadanie polegało na artystycznej aranżacji na potrzeby rodzinnej rekreacji plaży sołectwa Trygort, która jest miejscem bardzo charakterystycznym, położonym przy drodze woj. nr 650, witającym przyjezdnych od strony Kętrzyna i Olsztyna – poinformował Urząd Miejski w Węgorzewie.

Na plaży w Trygorcie pojawiło się pięć sztuk drewnianych leżaków, przebieralnia, motyw latarni morskiej na słupie, miejsce ogniskowe z ławkami, parkany, altana i płotki z żywej wikliny oraz krzewy derenia, stojak na rowery oraz kosze na śmieci. Turystów oraz mieszkańców odwiedzających plażę wita natomiast tablica w kształcie żagla.

Całkowita wartość zadania to 50 tys. złotych. Zadanie "Artystyczna aranżacja plaży sołeckiej w Trygorcie" zostało zrealizowane przy udziale pomocy finansowej z budżetu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach konkursu "Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla 2023".

Moczarka zarasta Jezioro Długie w Olsztynie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE