Czy matura próbna 2021 w województwie warmińsko-mazurskim zostanie przesunięta na inny termin?

i

Autor: pixabay.com Czy matura próbna 2021 w województwie warmińsko-mazurskim zostanie przesunięta na inny termin?

Matura próbna 2021 w woj. warmińsko-mazurskim. Jest oficjalna decyzja MEiN [TERMIN, DATA]

2021-02-25 7:42

W województwie warmińsko-mazurskim sytuacja epidemiologiczna znacznie się pogorszyła. W związku z tym rząd postanowił objąć je dodatkowymi obostrzeniami, które będą obowiązywały od najbliższej soboty (27 lutego). Zamknięte zostaną m.in. galerie handlowe, stoki, hotele. A co z próbnymi maturami na Warmii i Mazurach? Czy termin zostanie przesunięty? Szef MEiN Przemysław Czarnek podjął już decyzję. Szczegóły sprawdź w artykule.

Czy matura próbna 2021 w województwie warmińsko-mazurskim zostanie przesunięta na inny termin? Podczas konferencji prasowej ministra zdrowia, która odbyła się w środę (24 lutego), Adam Niedzielski zapowiedział, że ze względu na sytuację epidemiczną prawdopodobnie próbne matury w woj. warmińsko-mazurskim zostaną przesunięte. Jednocześnie zaznaczył, że decyzję w tej sprawie podejmie szef MEiN Przemysław Czarnek.

- Po dodatkowej analizie i konsultacjach ze służbami Ministerstwa Zdrowia informujemy, że w woj. warmińsko-mazurskim, tak jak w całej Polsce, matury próbne odbędą się w zaplanowanym terminie, w ścisłym reżimie sanitarnym – poinformowała w środę wieczorem rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji i Nauki Anna Ostrowska.

W ubiegłym tygodniu resort edukacji i nauki podał, że próbne matury, organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, mają być przeprowadzone w od 3 do 16 marca. Szef resortu edukacji i nauki podał wówczas także, że "na ten moment nic nie stoi na przeszkodzie", aby próbne egzaminy maturalne przeprowadzone były stacjonarnie w szkołach.

Raport z Anteny 24.02

Obostrzenia na Warmii i Mazurach. Co będzie obowiązywało od 27 lutego?

W środę na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od soboty w całym kraju poziom restrykcji pozostaje taki jak obecnie, z wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego.

- W województwie tym chcemy wprowadzić regulacje dyscyplinujące: chcemy, aby nauka w klasach I-III wróciła do trybu zdalnego, a galerie, muzea, kina, hotele oraz miejsca użyteczności publicznej niestety znowu zostały zamknięte – informował minister zdrowia. Dodał, że dotyczy to również kortów i basenów.

Ponadto w całej Polsce od soboty wprowadzony zostaje obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic. Dodatkowo od 27 lutego obowiązywać będzie kwarantanna po przyjeździe z Czech i Słowacji - z wyłączeniem osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE