Majówka 2023 wyjątkowo długa. Ile dni trwa długi weekend majowy w tym roku?

i

Autor: Unsplash Majówka 2023 wyjątkowo długa. Ile dni trwa długi weekend majowy w tym roku?

Dni wolne

Majówka 2023 wypada wyjątkowo korzystnie. Możesz mieć aż 9 dni wolnego!

2023-04-13 7:49

To nic, że dopiero co żegnamy zimową aurą. Wiele osób z pewnością wybiega już myślami do długiego weekendu majowego, zastanawiając się, ile dni trwa majówka 2023. W związku z tym postanowiliśmy przekazać wam rewelacyjne wieści! Tegoroczna majówka wypada wyjątkowo korzystnie. Jeżeli dobrze rozplanujemy swój urlop, możemy sprawić, że zyskamy całe 9 dni wolnego! Szczegóły w artykule poniżej.

Majówka 2023 wyjątkowo długa. Wystarczy dobrze rozplanować urlop

Majówka to czas, kiedy możemy odpocząć na świeżym powietrzu, pojechać na kilkudniową wycieczkę za miasto czy rozpalić grilla i spędzić czas ze znajomymi oraz rodziną. Nic więc dziwnego, że to jeden najbardziej wyczekiwanych okresów w roku. Zwłaszcza że tegoroczna majówka będzie trwała wyjątkowo długo. Szczęściarze zyskają nawet 9 dni wolnego. Wystarczy dobrze rozplanować swój urlop.

Ile dni wolnego na majówkę 2023?

Jak zatem wypada majówka 2023? Tym razem 1 maja (Święto Pracy) będzie w poniedziałek. Natomiast 3 maja (Święto Narodowe Trzeciego Maja) wypadnie w środę. Oznacza to, że majówkę rozpoczniemy już w weekend 29-30 kwietnia. By wolne sobie wydłużyć, wystarczy wziąć urlop we wtorek (2 maja). Jeżeli nasz szef nie będzie miał nic przeciwko, możemy dodatkowo zrobić wolne od pracy również w czwartek i piątek (4 i 5 maja). Wówczas nasza majówka wyniesie łącznie 9 dni. Szczegółowy kalendarz zamieszczamy poniżej:

  • 29-30 kwietnia – weekend
  • 1 maja (poniedziałek) – ustawowo wolne od pracy
  • 2 maja (wtorek) – urlop
  • 3 maja (środa) – ustawowo wolne od pracy
  • 4 maja (czwartek) – urlop
  • 5 maja (piątek) – urlop
  • 6 i 7 maja – weekend

Na jeszcze więcej wolnego mogą liczyć uczniowie. Od czwartku (4 maja) rozpoczynają się bowiem matury. W związku z czym przez pierwsze trzy dni egzaminów (4, 5 i 8 maja) uczniowie młodszych klas nie będą mieli lekcji.

Majówka 2022 - najlepsze piosenki na weekend majowy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE