Majówka 2021. WZMOŻONE KONTROLE policji na drogach Warmii i Mazur. Co będą sprawdzać?

Policja zapowiada WZMOŻONE KONTROLE podczas majówki. Na drogach pojawią się żołnierze
Autor: KMP Olsztyn Policja zapowiada WZMOŻONE KONTROLE podczas majówki. Na drogach pojawią się żołnierze

Policja zapowiada wzmożone patrole na drogach Warmii i Mazur podczas majówki. Nad bezpieczeństwem podróżujących będzie czuwało nie tylko wielu policjantów, ale również żołnierze Żandarmerii Wojskowej oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. Na co służby będą zwracać szczególną uwagę?

Przed nami trzydniowy majowy weekend, a co za tym idzie - na drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu. Nie zabraknie także większej liczby kierujących jednośladami, w tym korzystających z rozpoczętego sezonu motocyklistów. O bezpieczeństwo na drogach Warmii i Mazur będą dbać policjanci, ale też żołnierze Żandarmerii Wojskowej oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości i właściwego zachowania wobec niechronionych uczestników ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz przede wszystkim na stan trzeźwości lub podobnie działającego środka kierujących. Ponadto służby będą zwracać uwagę, czy mieszkańcy regionu stosują się do obostrzeń covidowych. Wobec osób lekceważących wprowadzone przepisy będą wyciągane stosowne konsekwencje.

ZOBACZ TEŻ: Majówka na Warmii i Mazurach. Policja rozpoczyna patrole nad jeziorami [WIDEO]

Jak podaje biuro prasowe olsztyńskiej policji, w zeszłym roku w majowy weekend (30.04-03.05.2020) doszło do 10 wypadków, w których 11 osób zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali 126 kolizji i zatrzymali 42 nietrzeźwych kierujących.

Raport z Anteny 29.04